Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Robocop gerçek mi oluyor? Silahlı Polis robotları gündemde

Robocop gerçek mi oluyor? Silahlı Polis robotları gündemde

admin admin -
11 0
Robotik teknolojiler birinci devirlerinde insan hayatını kolaylaştırmak için ortaya çıksa da artık tehlikeyi bertaraf etmek için silah kullanabilir duruma geldi. Robotik teknolojilerde silah kullanımını daha Fazla insansız hava araçları, deniz araçları yahut tank üzere askeri ögelerde görüyorduk. Artık silahlı robotlar Belde içine de inecek.

Robotlar silahlanıyor mu?

San Fransisco polis teşkilatı, Belde idaresine sunduğu onay taslağında silahlı robotları faal bir biçimde kullanmayı talep etti. Halkın yahut bir memurun hayatının Laf konusu olduğu durumlarda bu silahlı robotlar şüpheliyi öldürme yetkisine sahip olacaktı. Böylelikle Örgüt genelinde daha Çok memur silahlandırma yerine robotlara vazife verilecekti.

Gelişen bu durum Aka bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Pek Fazla STK ve tertip, hatta Belde idaresinin kendi içerisinde yetkililer bu taslağa karşı çıktı. Sonrasında silah kullanımı tarifi taslaktan çıkarıldı ve standart devriye vazifesine dönüldü. Taslağın 29 Kasım tarihinde onaya sunulması bekleniyor.

San Fransisco Polis teşkilati geçmişte çok Güç kullanımı nedeniyle sayısız tazminat davasına bahis olmuştu. Bu bakımdan silahlı robot teklifi Aka reaksiyon gördü. Yeniden de kolluk teşkilatlarının yavaş yavaş silahlı robot polislere sıcak bakmaya başladığı anlaşılıyor. Bugün Çin üzere pek Fazla ülkede robotlar Belde devriyesi atıyor ve taser üzere aygıtlarla suçluları etkisiz hale getirebiliyor lakin görünen o ki insanoğlu daha da şiddetlisini istiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir