Resident Evil 2 ve 3’ün ışın izleme desteği kaldırıldı

Yazılım Nis 23, 2023 Yorum Yok
Capcom’un RE Engine oyun moturu ile çıkardığı birinci oyunlardan olan Resident Evil 2 ve Resident Evil 3, harika grafikleri ile hem evvelki nesil konsollarda başarılı bir tecrübe sunmuştu. Geçtiğimiz Yıl yeni nesil güncellemesi de Meydan oyun, bu platformlarda ve PC’de ışın izleme dayanağına de kavuşmuştu lakin Capcom, habersiz bir güncelleme ile ışın izleme dayanağını kaldırdı.

Oyunların Steam versiyonu ışın izleme takviyesine veda etti

Geçtiğimiz Yıl Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7 oyunlarını Xbox Series ve PS5 konsolları için güncelleyen Japon merkezli şirket, PC platformu için de kimi yenilikler sunmuştu. Bu yeniliklerden biri olan ışın izleme, firmanın habersiz güncellemesi ile üretimlerden kaldırıldı.

Toplumsal medya platformları üzerinde birçok oyuncu, Resident Evil 2 ve 3’ün ışın izleme özelliğinin kaldırıldığını belirtti. Kimi oyuncular, bu durumun Resident Evil 7’de de yaşandığını belirtiyor. Steam üzerinde rastgele bir sürüm notu bulunmadan yayınlanan bu güncellemenin bir kusur olduğunu düşünülüyor. Capcom muhtemelen önümüzdeki günlerde bahis ile ilgili bir İzah yapacaktır. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir