Red Dead Redemption satışları 70 milyona ulaştı: İlk oyun hala deli gibi satıyor

Yazılım Kas 14, 2022 Yorum Yok
Rockstar Games’in en tanınan ikinci oyun markası olan Red Dead Redemption serisi, her iki konsol kuşağında de her iki oyunuyla Bir arada toplamda 70 milyonu aşan bir satış sayısına ulaşmış durumda. Aktarılan datalara nazaran Red Dead Redemption 2’nin bu sayıdaki hissesi hayli büyük.

Orijinal oyun 1 milyon adet sattı

Rockstar Games’in sahibi Take-Two Interactive’in nihayet bilgilerine nazaran, Red Dead serisinin satışlarının 24 milyon adedi Red Dead Redemption’dan geliyor. Red Dead Redemption 2 için ise bu sayı 46 milyon olarak açıklandı. Yayınlanan rapor serinin 30 Haziran ile 30 Eylül ortasında iki milyon kopya sattığını duyuruyor. Xbox 360 ve PlayStation 3’teki Red Dead Redemption ile PlayStation 4 ve Xbox One’daki Red Dead Redemption 2’nin her birinin 1’er milyon kopya satmayı başardığı görülmekte. Bu hayli Değişik çünkü Özgün oyun 2010 yılında çıkmıştı ve neredeyse 12 yıldan daha uzun bir müddettir piyasada.

Artan tam oyun satışlarına karşın, Rockstar Games dikkatinin birçoklarını Grand Theft Auto 6’ya odakladığı için Red Dead serisi şu anda ikinci planda. Oyunun fiyatsız çevrimiçi Fazla oyunculu servisi olan Red Dead Online hala faal, lakin Rockstar bir müddettir buraya rastgele bir yeni içerik getirmedi. Daha evvelki haberler, yeni jenerasyon konsollar için planlanan mümkün bir Red Dead Redemption remaster’ın geleceğini söylüyordu lakin bu projelerin iptal edildiği bildiriliyor. Red Dead Redemption 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de yine piyasaya sürülmesiyle ilgili söylentiler de vardı fakat bu bahiste rastgele bir gelişme şimdilik yok.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir