Amazon’un yeni Sparrow robotu insanları işten edecek: Tek başına tüm işi yapıyor

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Amazon, bir mühlet Evvel gerçekleştirilen Delivering the Future etkinliğinde yeni Yapay zeka dayanaklı Sparrow adlı robotik kolunu tanıttı. Amazon’un yeni robot kolu, en az insan yardımıyla çalışıyor ve depo aktiflik sürecinin Aka kısmını kolaylaştırıyor. Sahip olduğu vantuz kolları sayesinde eserleri kavrayabilen ve nazikçe bırakabilen robot, birden fazla işi kendi kendine yapabiliyor.

Robot, Yapay zekadan faydalanıyor

Sparrow, Amazon depo sistemlerindeki farklı boyutlardaki öğeleri algılayabilen, bunları toplayan ve insan müdahalesi olmadan işleyebilen birinci robot olarak kayıtlara geçiyor. Sparrow, Amazon’un milyonlarca olan Eser yelpazesinin yüzde 65’ini tanımlayabilecek seviyede yeteneğe sahip. Eserleri algılayıp sıralandırabilme için bir sıra sensöre ve yapay zekaya sahip olan Sparrow’dan evvelki jenerasyon robotlar sadece yaklaşık 15 farklı boyutta kutuyu algılayabiliyordu.

Amazon giderek otomasyon tekniğini benimsemeye başlıyor. Çünkü firma temelinde bir e-ticaret şirketi ve depoların genel olarak üretim gerçekleşmiyor. Hasebiyle depo faaliyetlerinin Aka bir kısmı tekrar eden hareketlere dayanan Amel yüklerinden oluşuyor. Bu alanda daha Çok robot kullanmak isteyen firmanın yeni Sparrow robotu tam da bunun için geliştirilmiş durumda.

Amazon, Sparrow’un sıkıcı işleri gerçekleştireceğini ve çalışanları öbür misyonları yerine getirmek için Özgür bırakacağını aktarıyor. Ama Amazon’un gelecekte tam otomasyona geçmek için çalışmalar yaptığı da gözlerden kaçmamalı. Teknoloji devi ayrıyeten, drone tabanlı teslimatlarına daha Çok ağırlaşmaya başlamış durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir