Oyunculara kötü haber: ARK 2 bir kez daha ertelendi

Yazılım Nis 02, 2023 Yorum Yok
Geliştiriciliğini Studio Wildcard’ın yaptığı Aleni dünya hayatta kalma oyunu ARK: Survival Evolved‘un devam oyunu ARK 2, bir Sefer daha ertelendi. Daha Evvel 2023 yılında çıkış yapacağı açıklanan ARK 2, artık 2024’ün sonlarında PC ve Xbox için piyasaya sürülecek.

ARK 2 çıkış tarihi ertelendi

Topluluk sayfasında yapılan açıklamada Studio Wildcard, uzun müddettir beklenen ARK 2’nin 2024 sonuna ertelendiğini ve Unreal Engine 5 ile çalışmanın getirdiği zorluklara dikkat çekti. Bu bağlamda stüdyo, “Studio Wildcard’da daha Evvel hiç ulaşılmamış bir kapsama sahip bir oyun yaratırken bu en nihayet teknolojiyi tam potansiyeline kadar kullanmayı hedeflediklerini” belirtti.

İçerisinde Ünlü oyuncu Vin Diesel’in de yer alacağı ARK 2, birinci oyunun hayatta kalma yapısına kıyasla ”Soulslike dövüş, yalnızca ilkel silahlar ve sıkı üçüncü Şahıs mekaniği” ile öne çıkacak. Bu nedenle Studio Wildcard, Özgün oyunun hayranları için ARK: Survival Evolved’ın ARK: Survival Ascended adlı remaster sürümünü de geliştiriyor.

İlk oyunun Unreal Engine 5 sürümü yakında geliyor

Ana oyunu kıyasla Aka görsel ve performans yükseltmeleri içermesi beklenen bu yeni sürüm, Battle Royale’den ilham alan Survival of the Fittest modu iç olmak üzere platformlar ortası Fazla oyunculu mod takviyesini beraberinde getirecek. Ayrıyeten yeni sürüm ile Bir arada halihazırda var olan ARK: Survival Evolved sunucularının kapatılacağını belirtelim. Lakin oyuncular Biricik oyunculu sunucularda oynamaya devam edebilecek.

ARK: Survival Ascended, Ağustos sonunda PC, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. ARK 2’nin ise 2024’ün sonlarında PC ve Xbox için çıkış yapacağını hatırlatalım. Ayrıyeten yeni imal birinci günden Game Pass’e eklenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir