Nvidia Magic3D tanıtıldı: Yazılan metinleri 3D görsellere çeviriyor!

Yazılım Oca 09, 2023 Yorum Yok
Yazılı metinleri görsel sanatlara dönüştüren Yapay zekaların sayısı gitgide artıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay Google, yazılan cümleleri üç boyutlu objelere dönüştüren Dreamfusion’ı tanıtmıştı. Artık de emsal bir teknoloji de Nvidia’dan geliyor. Nvidia araştırmacıları bugün, Yapay zekâ dayanaklı 3D görsel Müstahsil Magic3D’yi duyurdu.

Nvidia Magic3D neler sunuyor?

Magic3D için, makine tahsili sayesinde çalışan bir Yapay zekâ diyebiliriz.Örneğin”Nilüfer üzerinde oturan mavi zehirli ok kurbağası” üzere bir metin girdiğinizde, yaklaşık 40 dakikalık bir müddet içerisinde 512 x 512 piksele kadar 3D sonuçlar alabiliyorsunuz.

Bildirilenlere nazaran Magic3D, metinleri görsellere çevirmek için iki etaplı bir sistemden ve Nvidia imzalı Instant NGP’den faydalanıyor. Böylece yapay zekâ dayanağı ile düşük çözünürlükte oluşturulmuş kaba bir modeli alarak daha yüksek çözünürlüğe çeviriyor. Nvidia ise, yeni Yapay zekâ modelinin Google DreamFusion’dan yaklaşık iki kat daha süratli objeler üretebileceğini söylüyor.

Ayrıca Nvidia, Magic 3D’de oluşturulan modellerin görüntü oyunlarında yahut CGI (Computer-generated Imagery) sahnelerinde kullanılabileceğini bildirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir