Sony’den Çinli oyun geliştiricilerine dev yatırım

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Oyun dünyasının başarılı isimlerinden Sony, COVID-19 nedeniyle günümüzde duraklatılan China Hero oyun geliştirme programını yine başlatmayı planlıyor. Yürütülen iki dönemin akabinde yine hayata geçirilecek proje, Çinli görüntü oyun geliştiricilerine daha Çok kaynak verilmesini sağlayacak.

Çin’den daha Çok oyun gelecek

Routers tarafından bildirilenlere nazaran Sony, Microsoft ve diğer rakiplerine karşı Çin’de yürütülen China Hero oyun geliştirme programını genişletmeyi planlıyor. Sony’nin Çin oyun yapımı yöneticisi Bao Bo, şirketin her oyun için 1 milyon yuan’dan Çok (yaklaşık 140.080 dolar) yatırım yapacağını ve her büyüklükteki geliştirme takımına dayanak sunacağını söyledi. Böylece Çin kanadından istikbal oyun sayısının önümüzdeki Devre içerisinde daha da artacağını söyleyebiliriz.

Hatırlamak gerekirse birinci tipi 2017, ikincisi ise 2019 yılında düzenlenen China Hero projesi kapsamında şimdiye kadar 17 oyuna dayanak verilmişti. Bununla Birlikte Sony, ikinci dönemin öne çıkan adaylarından aksiyon RPG yapımı Lost Soul Aside ve Fazla oyunculu üçüncü Şahıs nişancı oyunu Convallia‘ı yakında paylaşmayı planlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir