Nvidia, ChatGPT’yi yapay zekânın iPhone’u olarak görüyor

Yazılım Şub 13, 2023 Yorum Yok
ChatGPT, şu anda teknoloji dünyasının en Değerli olgusu pozisyonunda. Yayınlandığından itibaren Aka bir ilgiyle karşılaşan bu Yapay zekâ sohbet robotu, pek Fazla firmanın bu Meydan daha Çok ağırlaşmasına vesile oldu. Öte yandan Yapay zekâ hızlandırıcılarıyla dikkat çeken Nvidia ise ChatGPT’yi yapay zekânın iPhone’u olarak nitelendiriyor.

“ChatGPT, Yapay zekânın iPhone’u”

Nvidia’nın doruğundaki isim Jensen Huang, Berkeley Haas Üniversitesi’nde katıldığı bir aktiflikte ChatGPT’nin Yapay zekanın iPhone anı olduğunu söyledi. Huang ayrıyeten OpenAI tarafından geliştirilen aracın kısa müddette Fazla İlgi gördüğünü ve bunun Fazla daha Aka şeylerin başlangıcı olduğunu belirtti. Ayrıyeten Huang’a nazaran ChatGPT, Yapay zekâ ve bilgi süreç sanayisi için şimdiye kadar gerçekleşen en kusursuz şey pozisyonunda.

Son vakitlerde, analistler ve bölümden bireyler, ChatGPT’nin muvaffakiyetinin Nvidia’ya Önemli bir fayda sağlayabileceğini belirtti. ChatGPT’nin yaratıcıları OpenAI, var sunucu muhtaçlıklarını karşılamak için daha şimdiden yaklaşık 25.000 Nvidia GPU kullanıyor ve gelecekteki talep artışı düşünüldüğünde bu sayının artması bekleniyor.

Halihazırda Nvidia GPU’larının Yapay zekâ içi en uygun performansa sahip olduğu biliniyor. Münasebetiyle yalnızca ChatGPT özelinde değil, öbür Yapay zekâ modelleri için de firmalar Nvidia’nın kapısını çalabilir. Bunların ışığında Nvidia, önümüzdeki çeyrekte Yekün arzın geride kalacağının sinyallerini veriyor. Aşağıdan konuşmanın tamamını izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir