Netflix, AAA sınıfı yüksek prodüksiyonlu PC oyunu üzerinde çalışıyor

Yazılım Oca 09, 2023 Yorum Yok
Netflix, bir müddettir Netflix Games adı altında abonelerine taşınabilir oyunlar sunuyordu. Netflix üyeliği olan herkesin fiyatsız olarak deneyebildiği oyunlar dev görüntü akış platformu için kâfi değil üzere duruyor. Çünkü yeni gelen bilgilere nazaran Netflix, Los Angeles oyun stüdyosunda üretimci ve mühendis üzere rollerin yanı sıra “yeni bir AAA PC oyunu” için işe alım sürecine başlamış durumda.

Netflix’ten Aka bütçeli PC oyunu geliyor

Netflix kısa bir mühlet Evvel yeni duyurulan Los Angeles oyun stüdyosunda oyun direktörü, sanat direktörü ve teknik direktör için Amel ilanları yayınladı. İşe alınacak geliştiriciler ise AAA diye tabir edilen yüksek yapımlı yeni bir IP üzerinde çalışacak.

Netflix’in oyunlara yayılma isteği yeni değil, fakat şirketin eforları şimdiye kadar Aka ölçüde taşınabilir alana odaklandı. Oyunlar geçtiğimiz Kasım ayında Netflix taşınabilir uygulamasına eklendi ve o vakitten bu yana şirket, geliştirme basamağında olan onlarcası ile Lucky Luna, Into the Breach, Desta: The Memories Between ve Immortality gibi Değerli oyunları piyasaya sürdü. Netflix bu alandaki ilerleyişi için Boss Fight Entertainment ve Night School Studio stüdyoları da satın almıştı.

Öte yandan Netflix’in geliştirmeyi düşündüğü AAA PC oyunu hakkında Fazla Çok bir ayrıntı bulunmuyor. Lakin yayınlanan Amel listesinde “FPS ve/veya Third Person Shooter oyunlarında tecrübe tercih sebebidir” denmesi akıllara yeni oyunun FPS veya üçüncü Şahıs bir RPG tipinde olacağını getiriyor. Netflix’in oyun dalına bu süratli girişinin gerisi istikbal üzere duruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir