Pandeminin kralı Zoom çakıldı: Hisseleri neredeyse %90 oranında değer kaybetti

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Amerikan görüntü konferans hizmeti Zoom, koronavirüs pandemisinin iyiyden uyguna dünyayı sardığı Ekim 2020’de Üleş fiyatı açısından bütün vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı. Reuters’in haberine nazaran Zoom payları o tarihten bu yana neredeyse %90 oranında değer kaybetti.

Pandeminin tesirini hissettirdiği devirde uygulanan karantinalar konuttan çalışma ve eğitim trendini başlatmış ve bu da Zoom görüntü konferans hizmetini nihayet derece popüler hale getirmişti. Lakin yatırımcıların eski gözdesi Covid sonrası dünyaya uyum sağlamakta zorlanıyor.

Yeni çıkış noktaları aranıyor

Zoom payları 2020 sonlarında 478 dolar ile tepeye ulaşırken, şu anda 73.4 dolardan süreç görüyor. Pandemi sona erdiğinden beri şirket yeni çıkış noktaları arayışında. Bu doğrultuda bulut tabanlı Davet hizmeti Zoom Phone ve konferans barındırma hizmeti Zoom Rooms üzere yeni eserlere odaklanmak zorunda kaldı.

Şirketin işletme giderleri, Eser geliştirme ve pazarlamaya daha Çok harcama yaptığı için üçüncü çeyrekte %56 arttı. Buna rağmen aktiflik kârının satışlara oranını yansıtan ve yüzde olarak Anlatım edilen faaliyet marjı bir evvelki yılki %39.1 düzeyinden %34.6’ya geriledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir