Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsüne reklam yerleştirdi

Yazılım Mar 31, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Windows 11 için yayınladığı yeni önizleme güncellemesi ile işletim sisteminin Başlat menüsüne reklam bildirimleri ekledi. Elbette ki bu durum kullanıcılar ortasında memnuniyetsizliğe neden oldu. Şirket Laf konusu reklamları 2022’nin Kasım ayından beri test ediyordu.

Kullanıcılar KB5023778 güncellemesi ile hayaya geçirilen bu uygulamadan nihayet derece rahatsız ve reklamların yerinin işletim sisteminin ana menüsü olmadığını söylüyor. Başlat menüsünde görünen reklamlarında biri OneDrive depolama hizmetiyle alakalı.

Önümüzdeki aylarda daha Fazla kullanıcıya gösterilecek

Microsoft temsilcileri ise reklam gösteriminin şu anda sınırlı sayıda kullanıcıya yapıldığını belirten bir İzah yayınladı. Şirket ayrıyeten bu hususta bütün geri bildirimleri toplayacağını ve bunlara dayanarak bir Sonuç çıkaracağını söylüyor.

Başta da belirttiğimiz üzere yazılım devi Laf konusu reklam gösterimini aslında test ediyordu. Bu da işletim sistemine uygulama konusunda oldukça ciddi olduğunu gösteriyor. Windows 11 Başlat menüsü reklamları önümüzdeki aylarda daha geniş bir kitleye dağıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir