WhatsApp’ın yeni özelliği: Fotoğraflara şekilli yazılar

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok
WhatsApp’ta yakında şekilli yazılar göreceğiz. Şu anda Android telefon kullanıcılarıyla test edilen yeni özellik (text editor), WhatsApp’ta formlu bildiri Yazı imkanı vermeyecek fakat fotoğraflara eklenen metinler formlu yazılabilecek. WhatsApp’ta biçimli yazma nasıl yazılır merak edenler için işte ayrıntılar:

WhatsApp’ın yeni özelliği (yenilenmiş metin düzenleyici) sayesinde kullanıcılar yeni araçlar ve yazma tiplerini kullanarak fotoğrafları, görüntüleri ve GIF’leri düzenleyebilecek. Bu özellik iOS için WhatsApp beta sürümünde geliştirme etabında lakin Android için WhatsApp beta 2.23.7.17 sürümünde birkaç kullanıcı tarafından test ediliyor.

WhatsApp biçimli Yazı (fotoğraf, görüntü ve GIF’lere)

Kullanıcılar, klavyenin üzerinde gösterilen yazma tipi seçeneklerinden birine dokunarak farklı yazma tipleri ortasında basitçe geçiş yapabilecek. Metin yazma tipini değiştirme hali hazırda var lakin WhatsApp, artık dilediğiniz yazma tipini daha kolay seçmenizi sağlayacak. Metin, sola, ortaya ve sağa hizalanabilecek. Metin arka plan rengi de değiştirilebiliyor. Yenilenmiş metin editörü, resimler, görüntüler, GIF’ler içindeki yazıyı biçimlendirme konusunda daha Çok Denetim veriyor.

Yeni metin düzenleyici, Android için WhatsApp’ın en nihayet beta sürümünü yükleyen kimi kullanıcılar (WhatsApp İşletme hesapları dahil) tarafından kullanılabiliyor. WhatsApp’ın yeni özelliği önümüzdeki haftalarda daha Çok kullanıcıya açması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir