Microsoft, Windows 11’deki yavaş VPN sorununu onayladı: “Çözmeye çalışıyoruz”

Yazılım May 17, 2023 Yorum Yok
Microsoft en nihayet Windows 11 güncellemesini yükledikten sonra yaşanan L2TP/IPsec VPN ilişkileriyle ilgili Hız meselelerini araştırıyor. Bilgisayarına Mayıs 2023 Salı Yaması’nı yükleyen birtakım kullanıcılar, VPN suratlarında önemli bir yavaşlama olduğundan şikayet etmeye başlamıştı.

Windows kullanıcıları ve sistem yöneticilerine nazaran Sorun birinci olarak Nisan ayında yayınlanan isteğe bağlı KB5025305 güncellemesi ile ortaya çıktı. Şirket tıpkı düzeltmeleri bu ayki Salı Yaması kapsamında yayınlanan Mecbur KB5026372 güncellemesine de iç edince etkilenen şahıs sayısı arttı. Görünüşe bakılırsa Sıkıntı sadece Wi-Fi kullanırken ortaya çıkıyor.

Microsoft’tan süreksiz tahlil yok

Konuyla ilgili İzah yapan bir Microsoft sözcüsü şirketin sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi. Ne yazık ki yazılım devi sorunu kabul etmesine Karşın rastgele bir geçici çözüm sağlamadı. Microsoft’tan bir düzeltme gelene kadar Biricik tahlil problemli güncellemeyi kaldırmak.

Fakat KB5026372 güncellemesi “toplu güncelleme” sınıfında olduğu için Fazla sayıda güvenlik yaması da içeriyor. Dolayısı ile sistemden kaldırılması bilgisayarınızı hücumlara karşı savunmasız hale getirebilir. Sonuç olarak bu da gönül rahatlığı ile başvurabileceğiniz ideal bir çözüm olmaktan uzak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir