Microsoft, Windows 11’deki yavaş dosya kopyalama sorununu düzeltti

Yazılım Mar 14, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Windows 11 2022 sürümüne yükseltme yaptıktan sonra belge kopyalama suratında neredeyse iki kat yavaşlamaya neden olan sorunu çözdü. Yazılım devi KB5022913 numaralı güncelleme ile Aka belge transferinde yaşanan düşük performans sıkıntısını ortadan kaldırdı.

Microsoft, yeni güncellemenin takviye sayfasında “Bu güncelleme ağdan Lokal şoföre dosya kopyalamayı birtakım kullanıcılar için beklenenden daha yavaş hale getiren bir sorunu giderir” tabirlerine yer verdi. Laf konusu düzeltme Moment 2 özelliklerini de sunan KB5022913 paketinde yer alıyor.

Mart 2023 Salı Yaması’na eklendi

Şirkete nazaran Problem Aka olasılıkla Sunucu Mesaj Bloğu (SMB) protokolü aracılığıyla gerçekleştirilen süreçlerde ortaya çıkıyor. Lakin evraklar yerel olarak kopyalanırken de birebir sıkıntıyla karşılaşanlar oldu. Microsoft düzeltmeyi birkaç aydır Insider programı kapsamında test ediyordu.

Artık Windows 11 22H2 Moment 2 güncellemesi (KB5022913) aracılığıyla herkes tarafından kullanılabilir hale geliyor. Yarınki Salı yaması kapsamında sunulacak düzelmeyi yükleyenler iyileştirmeleri ayrım edecek. Belge kopyalama Windows 10’daki kadar hızlı hale gelecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir