Microsoft, Windows 11’de kullanıcılara reklam gösterecek yeni bir yer buldu

Yazılım May 08, 2023 Yorum Yok
Microsoft nihayet vakitlerde Windows 11‘in Çeşitli kısımlarına reklam ekleme çalışmaları yapıyor. Yazılım devi yeni işletim sisteminin Başlat Menüsü ve Dosya Gezgini‘nde reklam gösterimini zati test etmeye başlamıştı. Lakin bununla da yetinmeyecek üzere görünüyor.

Şirket nihayet olarak olarak Ayarlar menüsüne reklam ekledi. İnternete düşen ekran manzaralarına bakılırsa tanıtımların birçok Ayarlar uygulamasının anne ekranında görünecek. Microsoft’un Laf konusu alana Microsoft 365 reklamları entegre ettiği görülüyor.

Hesaplar kısmında de misal çalışmalar var

Ayarlar uygulamasının Hesaplar kısmı için de misal bir hazırlık yapılıyor. Bu kısımda Microsoft hesabına giriş yapma önerisi ve yazılım eserlerine yönelik Eser takviye bildirimlerine yer verildiğini görüyoruz. Paylaşılan manzarada Office 2013 dayanağının sona erdiği hatırlatılıyor.

Microsoft’un bu Cin teşebbüslerle abonelik tabanlı hizmetini öne çıkararak gelirini artırmayı hedeflediği ortada. Bu değişikliklerin birden fazla şimdiye kadar sırf Insider yapılarında ortaya çıktı. Kararlı sürüme ne Vakit aktarılacağı ve kullanıcılara kapatma seçeneği sunulup sunulmayacağı aşikâr değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir