Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Microsoft, Windows 10’un eski sürümleri için isteğe bağlı güncellemeleri kesiyor

Microsoft, Windows 10’un eski sürümleri için isteğe bağlı güncellemeleri kesiyor

admin admin -
18 0
Microsoft kısa bir müddet Evvel Windows 10 işletim sistemi işin dijital lisans satışlarını sonlandıracağını duyurmuştu. Yazılım devi artık de Windows 10’un kimi sürümleri için isteğe bağlı güncelleme yayınlamayı durduracağını açıkladı.

Şirketin web sitesine nazaran, Mart ayından sonra Windows 10 20H2 ve Windows 10 21H2 için isteğe bağlı Emniyet dışı güncellemeler olmayacak. Her ayın ikinci Salı günü yayınlanan toplu Emniyet güncellemeleri ise sağlanmaya devam edecek.

22H2 tam dayanak alacak Biricik sürüm olacak

Windows 10 sürüm 22H2 için tam destek devam edecek. Yani hem Emniyet hem de isteğe bağlı güncellemeleri alacak. Bu ortada 9 Mayıs 2023‘te Mecbur güncellemeleri almayı bırakacak Enterprise, Education ve IoT Enterprise hariç, 20H2’nin birçok sürümünün artık desteklenmediğini hatırlatmakta fayda var.

Öte yandan 21H2’nin çoğu sürümü hala destekleniyor. Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations SKU’ları 13 Haziran 2023 tarihine kadar; Enterprise, Education ve IoT Enterprise ise 11 Haziran 2024 tarihine kadar Emniyet güncellemelerini alacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir