Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını yükseltme yapmaya zorlayacak

Yazılım May 15, 2023 Yorum Yok
Microsoft, 2021’in Ekim ayında yayınlanan Windows 10 21H2 sürümüne sağlanan dayanağın yakında sona ereceğini ve kullanıcıların Mecbur olarak 22H2 sürümüne yükseltme yapmaları gerekeceğini açıkladı. Windows 10 21H2, 13 Haziran 2023‘te hizmet müddetinin sonuna ulaşacak.

Söz konusu tarihten sonra işletim sistemi güvenlik güncellemeleri almayacak. Yazılım devi aygıtları güvende tutmak ismine bütün tüketici sürümleri için 22H2 sürümüne otomatik yükseltme başlatacak. Bu güncelleme kısa müddet içinde Windows Update üzerinden sunulacak.

“Etkin Saatler özelliğini kullanın”

Microsoft temsilcileri kullanıcılara, güncellemeleri yüklemek için Müsait bir Vakit seçmelerine İmkan tanıyan “Etkin Saatler” özelliğinden yararlanmalarını önerdi. Bu ayara Windows Update menüsü üzerinden erişilebildiğini belirtelim.

Şirket kısa mühlet Evvel 22H2’nin Windows 10 için son Aka güncelleme olacağını duyurmuştu. Microsoft, işletim sisteminin bu sürümü için resmi dayanak mühletinin sona ereceği 14 Ekim 2025 tarihine kadar yalnızca Emniyet güncellemeleri yayınlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir