OPPO sessizce Almanya sitesini kapattı: Peki neden?

Genel May 15, 2023 Yorum Yok
Bildiğiniz üzere Nokia ile yaşanan patent uyuşmazlığı nedeniyle Oppo ve OnePlus‘ın Avrupa pazarından çekileceği tarafında Türlü savlar gündeme geldi. Bunun akabinde her iki şirket, operasyonların süreceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Günümüzde ise belirsizlik sürerken, Oppo, sessiz bir formda Almanya internet sitesini kapattı. var sitede artık Oppo ve UEFA iştirakine dair görseller yer alıyor.

Oppo’nun işi çıkmazda

Oppo’nun, Özellikle Avrupa’da kuvvetli bir devirden geçtiğini söyleyebiliriz. Almanya’daki telefon satışlarına yaklaşık bir yıldır Uzaklık verildi ve şirketin Almanya’ya web sitesinde yer Meydan aygıtlar, listelemeden kaldırıldı. Yeni haberin ise, Oppo’nun 30 Haziran’dan sonra Fransa pazarından çıkabileceğine dair tezler ile eş vakitli olduğunu belirtelim. 

Bilmeyenler için Oppo, çip geliştirme işini de geçen hafta durdurdu. Hatırlayacak olursak geçtiğimiz Yıl paylaşılan iddialar, Oppo’nun kendi işlemci kısmını kurduğu istikametindeydi. Zeku adı verilen proje için binlerce mühendis işe Meydan Oppo, bu kısmın birinci işlemcisini 2024’te kullanmayı planlıyordu. Lakin görünüşe nazaran Çinli üretici, bu hayalini de rafa kaldırdı.

Oppo, var söylentiler hakkında şimdi resmi bir açıklamada bulunmadı. Bu nedenle şirketin atacağı adımları bekleyip görmemiz gerekecek. Pekala siz bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir