Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Microsoft, sorunlar nedeniyle Windows 11 22H2 güncellemesini durdurdu

Microsoft, sorunlar nedeniyle Windows 11 22H2 güncellemesini durdurdu

admin admin -
47 0
Microsoft’un Windows 11 22H2 güncellemesi, geçen ay genel kullanıma sunuldu ve birkaç yeni özellik ve yanılgı düzeltmesi getirdi. Lakin, Windows 11 22H2 güncellemesinin yayınlanmasından kısa bir mühlet sonra, özellikle Nvidia kullanıcıları oyunlardaki düşük ve kararsız kare suratlarından, gecikmelerden şikayet etmeye başladı. Nvidia bu meseleleri çözen bir şoför güncellemesi yayınlamıştı. Ancak Microsoft, sorunu kökünden çözmek için Windows 11 22H2 güncellemesini durdurma kararı aldı.

Microsoft, gelen şikayetlerin farkında olduğunu aktardı. Microsoft, en nihayet güncellemeyi şimdi indirmemiş olan Windows 11 kullanıcılarının mümkün performans problemlerini sınırlamak için adımlar atacaklarını açıkladı. Microsoft, bir müddet önce “Bazı oyunlar ve uygulamalar Windows 11, sürüm 22H2’de beklenenden daha düşük performans yahut takılma meseleleri yaşayabilir” açıklamasıyla sorunu kabul ettiğini beyan ediyor.

Windows 11 22H2 güncellemesi durduruldu

Windows 11 22H2 güncellemesi, kimi sistemlerde ve oyunlarda/uygulamalarda, nihayet kullanıcı tarafından kullanılması amaçlanmayan GPU kusur ayıklama özelliklerini ezkaza etkinleştiriyor. Hasebiyle bu durum oyuncuların yaşadığı yüksek performans kaybına Sebep oluyor. Firma, meseleleri çözene kadar Windows 11 22H2 güncellemesini durdurmuş durumda. Meseleler çözülene kadar var Windows 11 sürümünden 22H2 sürümüne geçiş Muhtemel olmayacak.

Microsoft ayrıyeten kullanıcıların Şimdi güncelle düğmesini yahut Yükleme Medyası Oluşturma Aracı’nı kullanarak manuel olarak yükseltmeye çalışmamalarını tavsiye ediyor. Şayet halihazırda Windows 11 22H2 sürümündeyseniz ve performans meseleleri yaşıyorsanız Sıkıntı yaşadığınız uygulama ve oyunu nihayet sürüme güncellemeniz öneriliyor. Tıpkı biçimde ekran kartı şoförlerinin de güncen sürüme yükseltilmesi tavsiye ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir