Huawei, Vision Glass’ı tanıttı: İşlemcisi, RAM’i ve pili olmayan akıllı gözlük

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Akıllı cihaz segmentine bir Öbür form faktörü daha eklendi. Artık akıllı telefonunuza yalnızca nabzı ve öbür fonksiyonları Denetim etme özelliğine sahip bir akıllı saat değil, birebir zamanda akıllı gözlük de bağlayabileceksiniz ve bu gözlük, akıllı telefonunuz için bir ekran misyonu görecek.

Huawei Terminal BG CEO’su, Dünya Sanal Gerçeklik Konferansı’nda Huawei Vision Glass akıllı gözlüğünü tanıttı. Aygıt, 120 inçlik sanal dev bir ekrana muadil entegre microLED tipi bir ekran barındırıyor ve 1080p çözünürlük, 480 nit parlaklığa sahip. Panel, DCI-P3 renk gamının %90’ına kadarını görüntüleyebiliyor ve ziyanlı mavi ışık emisyonuna karşı muhafaza ile donatılmış.

Huawei Vision Glass ne Vakit çıkacak?

Huawei Vision Glass‘ın eşsiz özelliği, kontrol ve otonom çalışma için rastgele bir bileşenin bulunmaması. İşlemci yok, dahili depolama yok, RAM yok ve hatta bir pil bile yok. Aygıt büsbütün bir kablo ile bağlandığı akıllı telefon tarafından kontrol ediliyor.

Aksesuarın gerçek maksadı henüz tam olarak net değil. Muhtemelen VR ve artırılmış gerçeklik dünyasına bir Cin geçiş olması amaçlanıyor. Önümüzdeki ay üzere erken bir tarihte satışa sunulması beklenen Huawei Vision Glass’ın fiyatı ise şimdi açıklanmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir