Microsoft itiraf etti: Windows 10 ve Windows 11’de çözemediğimiz sorunlar var!

Yazılım May 20, 2023 Yorum Yok
Gün geçmiyor ki Windows 11 ile ilgili yeni bir kusur daha ortaya çıkmasın. Microsoft kanadından gelen nihayet açıklamalara nazaran Windows 10 ve Windows 11’de yaşanan bazı sıkıntılar asla çözülemiyor. Yazılım devinin onayladığı yanılgılar ise Windows çekirdeği ve Office API’lerinden kaynaklanıyor.

Söz konusu kusurlar, başlat menüsündeki Windows arama çubuğunun çalışmaması ve kimi kozmik Windows uygulamalarının düzgün çalışmamasıyla ilgili. Buna nazaran birçok Windows kullanıcısını etkileyen yanılgılar sebebiyle arama çubuğu ile Office, Outlook ve Outlook Takvim uygulamalarına tıklanamıyor ya da tıklansa bile çalışmıyor.

Windows kabuğu ve Office API’lerinden kaynaklı

Microsoft, işletim sistemlerinde yaşanan sorunların Windows kabuğu ve Office API’lerinden kaynaklandığını belirtiyor. O denli ki Windows işletim sistemi; Microsoft Office, Microsoft Outlook yahut Outlook Calendar ile entegre olmak için Microsoft Office API’lerini kullanan uygulamaları etkileyebilecek bozuk kayıt defteri anahtarları oluşturabiliyor. Bu da uygulamaların ve Windows bileşenlerinin Cevap vermemesine neden oluyor.

Çözüm: “Uygulamaları silin”

Microsoft’un Laf konusu yanılgıların tahlili için süreksiz önerisi ise Windows, Office, Outlook ve Outlook Takvim ile entegre olan uygulamaları kaldırmak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir