Sony, PlayStation’a özel oyunların PC versiyonlarını geç çıkarmaya devam edecek

Genel May 20, 2023 Yorum Yok
Sony Interactive Entertainment lideri ve CEO’su Jim Ryan, Japon Famitsu mecmuasına verdiği bir röportajda platformun Özel eserlere yönelik var stratejisi hakkında konuştu.

Ryan’a nazaran Sony, PS5 için Özel oyunların değerinin farkında. Şirket 2023 mali yılını konsol satışları açısından rekor bir çeyrekle tamamladı ve bu ivmeyi sürdürmeyi umuyor. Ryan’ın bahsettiği yaklaşan anne Özel oyunlardan biri, önümüzdeki sonbaharda çıkacak olan Marvel’s Spider-Man 2. Oyun yalnızca PS5 için hazırlanıyor, bu nedenle Insomniac Games hiçbir Ödün vermedi ve konsoldan alabileceği azamî randıman için çalışmalarını sürdürüyor.

PS5 satışlarını artırmak amacıyla Sony Interactive Entertainment yöneticileri konsola Özel oyunların sayısını artırmayı planlıyor. Buna Rise of the Ronin, Final Fantasy XVI ve DS 2 üzere üçüncü parti stüdyoların projeleri de dahil. Ryan hususla ilgili olarak: “PlayStation Studios’un Temel gayesi insanların en yeni PS konsolunda oyunların keyfini çıkarması. PS5’e Özel oyunların sayısını artırıyoruz ve PC sürümlerinin çıkışını geciktiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyuncular bu duruma sıcak bakıyor

Yönetici, oyuncularla sık sık konuştuğunu ve bu gecikmelerle ilgili fikirlerini sorduğunu da kelamlarına ekledi: “PC sürümünün PS sürümünden iki ila üç Yıl sonra yayınlanmasına sıcak baktıklarını söylüyorlar.”

Sony 2020 yılında gözünü PC’ye dikti ve bu mühlet zarfında Horizon Zero Dawn, God of War, Marvel’s Spider-Man, Uncharted 4 ve The Last of Us’ın yine üretimi üzere PlayStation hitlerini PlayStation’a Özel olmaktan çıkardı. Yine de Sony’nin rekorlar kıran oyunlarının hepsi şimdi PC’ye gelmiş değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir