Microsoft, Edge’in yapay zekalı görüntü oluşturucusunu herkesin kullanımına açtı

Yazılım Nis 08, 2023 Yorum Yok
Microsoft, DALL-E dayanaklı Yapay zeka imaj oluşturucusunu “dünyanın dört bir yanındaki Edge kullanıcıları için masaüstünde kullanılabilir” hale getiriyor. Şirket geçen ay manzara oluşturma teknolojisini Bing sohbet botuna ve Edge’e eklemişti. Lakin özelliğe yalnızca yeni Bing’i deneyebilenler erişebiliyordu fakat bu atak aracı Fazla daha geniş bir kitlenin kullanımına sunuyor.

Edge’in Yapay zeka manzara oluşturucusunu herkes kullanabilecek

Microsoft, OpenAI’ın DALL-E Yapay zekasıyla desteklenen Image Creator aracını birinci olarak Bing’ın ChatGPT gibisi Sohbet kısmına eklemiş ve ardından Edge’in kıyı çubuğuna özelliği getirmişti. Bu özelliklere yeni Bing’in önizleme sürümünü kullananlar erişebiliyordu. “Image Creator” özelliğinin kullanımı ise nihayet derece kolay. İstediğiniz bir görseli sorgu kısmına cümlelerinizle yazıyorsunuz ve Bing sizin için dört farklı çıktı üretiyor. Bu manzaraları Yalın Tümce sorgularıyla da oluşturulabildiği üzere daha kompleks sorgular sonucunda da üretilebiliyor. mesela Bing’in oluşturacağı bir görünüm fotoğrafını Kodak’ın bir filtresini kullanarak oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Microsoft, bu özelliği toplumsal medya gönderileri ya da slayt şovları ve dokümanlar üzerinde çalışırken “çok özel” görseller oluşturmanın bir yolu olarak sunuyor. Elbette Yapay zeka imaj oluşturucular bir müddettir hayatımızda lakin Daimi olarak kullandığımız bir tarayıcıya eklenmesi bunlara olan erişimi Fazla daha kolay hale getiriyor. Şayet Edge tarayıcınız aktüel ise kıyı çubuğundaki “+” simgesine tıklayarak “Image Creator” özelliğini etkin hale getirmeniz gerekiyor. Microsoft, Edge’e bir ekip yeni özellikler de eklemeye devam ediyor. Drop isminde belge paylaşma özelliği ve tarayıcı içi görsel editleme üzere özellikler ilerleyen sürümlerde Edge’e eklenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir