Marvel’s Spider-Man: Miles Morales PC sürümü: Yine güzel bir port

Yazılım Oca 10, 2023 Yorum Yok

2022 yılı PlayStation markası için sahiden Aka bir yıldı ancak enteresan bir biçimde PlayStation sahiplerinden çok PC sahiplerinin daha Mesut olduğu bir Yıl oldu. Her ne kadar PlayStation konsolunda 3 farklı ve Aka oyun çıkarmış olsalar da eski oyunlarını PC’ye getirmeleri birçok oyuncuyu Mesut etti. Geçtiğimiz haftalarda da PlayStation’ın PC oyunlarının nihayet üyesi olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales çıkışını yaptı. Bu oyunun PC tarafındaki performans ayrıntılarına geçmeden Evvel çıkış tarihi hakkında bir şey söylemek istiyorum. God of War Ragnarök’tan kısa bir müddet sonra çıkış yapması ne yazık ki oyunun biraz önüne geçti. Bu yüzden ben de birkaç gün geç girmek zorunda kaldım. Oyunun tarihi biraz daha ilerde güya daha hoş olurmuş diyebilirim.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in içerik kısmıyla ilgili aslında Fazla Çok söylenecek ayrıntı yok zira geçtiğimiz yıllarda çıkışını yapmış bir oyun ve bu PC sürümünün bir fazlası yok. Fazlalıklar teknik tarafta var. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PS5 sürümü de aslında grafik açısından muazzam bir oyundu. Ray tracing ve kaplama kalitesi oyunu farklı bir noktaya getiriyordu. Bu yüzden PC sürümünün de bu biçimde olacağını iddia ediyorduk ve o denli de oldu. Bundan sonraki süreçte Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PC sürümü katiyetle benchmark oyunlarından birisi olacak durumda. Pekala oyun bu hoş görselliği sunarken Sıkıntı yaşıyor mu hangi donanımda hangi performansı sunuyor.

Ben oyunu iki farklı ekran kartının olduğu sistemde deneyimledim: RTX 3080 ve RTX 2060. RTX 2060’lı sistemde yüksek ayarlarda, DLSS açıkken FPS 40 altına neredeyse hiç düşmedi. DLSS kapalıyken de 30 üstü bir ortalama yakaladım diyebilirim. RTX 3080’li bilgisayarda ise her şey en sonda, DLSS kapalıyken ortalama 50 FPS yakaladım diyebilirim. DLSS açıkken ise ortalama 60 üstüne çıktı. Oyun her ne kadar hoş bir sistem istese de optimizasyonu pek hoş yapılmış. Esasen PlayStation bu Yıl içerisinde birkaç adet oyunu daha PC’ye çıkarttığı için Önemli bir Deneme kazandı diyebiliriz. God of War 2018’in PC sürümünde DLSS net bir formda sıkıntılıydı ve oyun çıktıktan sonra gelen güncellemelerle düzeltilmişti. Lakin nihayet iki oyundur PlayStation bu sorunu çözmüş durumda ve çıkış sürümünde DLSS çok hoş çalışıyor. Yani oyunun PC sistem ihtiyaçlarıyla hudutlu kalarak kendinize hoş bir tecrübe yaratabilirsiniz.

Kısaca Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Yine hoş bir port olmuş diyebilirim. Birkaç küçük Sorun Mevcut fakat onlar da neyeimi etkileyen sıkıntılar değil ve kısa müddette düzeltilecektir. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’i şu anda Steam yahut Epic Games üzerinden satın alabilirsiniz. Şayet daha öncesinde oyunu oynamadıysanız gönül rahatlığıyla satın alıp oynayabileceğiniz hatta oynamanız gereken bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Kısa bir oynanış mühleti Mevcut lakin dolu dolu bir cümbüş vaat ediyor. Şayet PS5 sürümünü oynadıysanız sanıyorum ki şu anda almak için Fazla da bir Sebep yok, indirim vaktinde tahminen hoş bir fiyata düştüğünde denenebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir