Linkin Park, yapay zekâ ile oluşturulan müzik videosunu yayınladı

Yazılım Şub 13, 2023 Yorum Yok
2000’lerin başındaki alternatif rock alanında Kıymetli işlere ve başarıla imza atan tanınan grup Linkin Park, bir müddettir sessizliğe teslim olmuştu. Fakat kısa bir müddet Evvel küme, daha Evvel yayınlanmamış olan Lost adlı kesimlerini Yapay zekâ ile oluşturulan müzik görüntüsüyle paylaştı.

Yapay zeka ile oluşturulan müzik videosu 

Lost’un görüntüsü tanınmış Web3 sanatkarları Emily Yang ve Maciej Kuciara tarafından kurulan Shibuya stüdyosu aracılığıyla ortaya kondu. Görüntünün oluşturulması için Yapay zekâ teşebbüsü Kaiber ile Birlikte çalışıldı. Ortaya çıkan eser ise epeyce argümanlı.

Yapay zekâ takviyeli bir grafik motoru kullanan Kaiber, potansiyel görüntünün Dava versiyonunu açıklayan bir komut istemine dayalı olarak yeni görüntü oluşturuyor. Oluşturulan görüntüler bir sıra farklı tarz seçenekleriyle de değiştirilebiliyor. Sahnelerin oluşturulmasında birinci animasyonlu müzik görüntülerinden, Özgün sanat yapıtları ve arşiv imajlarından yararlanıldı.

Daha Evvel yayımlanmamış olan Lost’u Chester Bennington sesi ve animasyonuyla aşağıdan izleyebilirsiniz. Bu ortada bu müzik Linkin Park’ın 7 Nisan’da yayınlanacak olan Meteora 20th Anniversary Edition albümünün içerisinde olacak. Özgün Meteora albümü 2003’te yayınlanmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir