İddia: Horizon evreninde geçecek bir MMO oyun geliştiriliyor

Yazılım Kas 10, 2022 Yorum Yok
Guerilla Games tarafından geliştirilen Horizon: Zero Dawn, Playstation markasına sürükleyici ve kurgusal bir cihan getirerek dikkat çeken bir oyun olmuştu. Geçtiğimiz aylarda çıkan Horizon: Forbidden West ile bu cihan daha da büyüdü ve oyunun başarısı, Sony’nin bu cihana daha Fazla yatırım yapmasına Sebep oldu. Savlara nazaran firma, artık de Horizon cihanında geçecek bir MMO oyun geliştirmek istiyor. 

Sony, MMO stilindeki Horizon oyunu için NCSoft ile görüşüyor

Güney Koreli MTN tarafından gelen bilgilere nazaran Sony, Horizon cihanında geçecek bir çevrimiçi oyun için Lineage ve Guild Wars serilerinin geliştiricisi NCSoft ile anlaşmış durumda. NCSoft içerisinde Project H olarak isimlendirilen oyun, geliştirme sürecini hızlandırmak için Amel alımlarında ortaya çıkmış durumda.

PS5 kitaplığına daha Fazla canlı servis ve çevrimiçi oyunlar eklemek isteyen Sony’nin bu doğrultuda NCSoft ile mutabakatı mantıklı gözüküyor. Devasa Fazla oyunculu çevrimiçi cinsinde geliştirilen oyun, Horizon cihanında geçecek projelerden yalnızca biri. Özgün oyunların geliştiricisi Guerilla Games, PS5 ve PC için tıpkı kozmosta geçen Fazla oyunculu bir oyun ve PS VR2 için Horizon: Call of the Mountain oyununu geliştiriyor. Ayrıyeten birtakım argümanlara nazaran Zero Dawn, PS5 için yenileniyor ve önümüzdeki yıllarda çıkış yapacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir