Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. GTA Trilogy, 14 milyondan fazla satış yaptı

GTA Trilogy, 14 milyondan fazla satış yaptı

admin admin -
11 0
Taşınabilir dünya dış tutulduğunda tarihin en Fazla satan oyun serisi kabul edilen GTA rekorlara doymuyor. GTA Trilogy ile Birlikte GTA satışları yeni bir ivme kazandı ve hatta GTA V bile geride kalmış durumda.

GTA Trilogy ne kadar sattı?

Yapılan açıklamaya göre GTA Trilogy seti 14 milyon satış sayısını geride bırakmış durumda. GTA V satışları 170 milyonu geride bırakmış olsa da nihayet periyotta serinin en Fazla satanı GTA Trilogy oldu. GTA serisinin Yekün satışı ise 385 milyonu geride bırakmış durumda. Yeniden GTA V çıkışından sonra serinin elde ettiği gelir 7.84 milyar dolar oldu.

GTA V satışlarının yavaşlamaya başladığı bir devirde Take Two tarafından yapılan atak hayli stratejik ve serinin ivmesini bozmamayı amaçlıyor. GTA V arkası gerisine 5 çeyrekte 5 milyon satış yaptıktan sonra nihayet çeyrekte 1 milyon satışa düştü. Yeniden de önümüzdeki devirde serinin genelinde bir yavaşlama yaşanabilir.

Diğer taraftan taşınabilir dünya da iç edildiğinde GTA V en Fazla satılan üçüncü oyun durumunda. İkinci oyun 250 milyon kestirimi satış ile Minecraft olurken liderlik ise 520 milyon ile The Tetris Company lisansı altındaki Tetris oyunu oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir