GTA 6’nın çıkış tarihiyle ilgili heyecan verici gelişme: Take-Two ipucunu verdi

Yazılım May 18, 2023 Yorum Yok

Take-Two Interactive, yayınladığı yıllık kar raporunda merakla beklenen yeni GTA oyununun çıkış tarihine ait ipucu verdi. Tanınan serinin yayıncısı önümüzdeki mali yıla ait beklentileriyle GTA 6‘nın 2024’te çıkış yapabileceğini ima etti.

Take-Two, bölümde yeni standartlar belirleyecek birkaç çığır açan oyun piyasaya sürerek önümüzdeki mali yılda 8 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etmeyi umduğunu açıkladı. Laf konusu devrin 1 Nisan 2024 ile 31 Mart 2025 tarihleri ortasını kapsadığını belirtelim.

Bu gelir gayesine lakin Biricik bir oyun ulaştırabilir

Raporda Aleni bir formda GTA’dan bahsedilmese de şirkete bu kadar etkileyici sonuçlar sağlayabilecek başka bir seri Hayal etmek güç. Take-Two’nun geçtiğimiz mali yılda 5.3 milyar dolarlık rekor gelir elde ettiğini belirtelim. Bu sayıya Zynga’nın katkıları sayesinde ulaşıldı.

Yayıncının olağan yıllık net gelirleri 3 milyar dolar civarında seyrediyor. Dolayısı ile Take-Two’nun hedeflediği sayılara ulaşabilmesi için Kıymetli satın alımlar yapması, geçmişte çıkardığı oyunların neredeyse iki katını çıkarması ya da serinin hayranları tarafından uzun müddettir beklenen GTA 6‘yı piyasaya sürmesi gerekecek.

Serinin bir evvelki oyunu GTA 5, 2013 yılında çıkış yapmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir