Android telefonlara araç kamerası özelliği geliyor

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Google, kimi Android telefonlar için arka planda 24 saat çalışabilecek bir araç kamerası özelliği üzerinde çalışıyor. Kazara Google Play’e yüklenen dahili bir testin modülü üzere görünen bu seçenekle, Android telefonlar için Kişisel Güvenlik uygulamasına yapılan güncellemenin ekran imajları sızdırıldı.

Kayıtlar 3 gün sonra otomatik olarak silinecek

Uygulama, yerden tasarruf etmek için sıkıştırılmış görüntü kullanıyor ve kayıt arka planda devam ederken ekranınızı kapatmanıza ya da Öbür uygulamaya geçiş yapmanıza müsaade vermekte. Hatta aracınızı çalıştırdığınız anda otomatik olarak kayda başlamak için makul bir bluetooth cihazna bağlanmak üzere tetikleyiciler de ayarlayabileceksiniz. Ayrıyeten ses kaydı yapmayacak biçimde yapılandırabilirsiniz. Kayıtlar 3 gün sonra otomatik olarak silinecek, lakin muhakkak görüntüleri kaydetmenize İmkan sağlayacak. Otomatik kayıt ise 24 saat sonra duracak.

Araç kamerası uygulamaları yeni bir şey değil fakat 3. taraf uygulamaların Çeşitli kısıtlamaları olduğu da aşikar. Görüntü kaydı esnasında çok ısınmanın önüne geçilmesi için Google’ın nasıl nasıl bir tahlil yolu bulacağı da merak konusu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir