GTA 6 bu yıl duyurulabilir! İşte GTA 6’nın çıkış tarihi, oyun motoru ve ilk detayları

Yazılım Şub 27, 2023 Yorum Yok
Grand Theft Auto 6 (GTA 6), serinin tutkunları için uzunca bir müddettir bekleniyor. Her ne kadar Rockstar Games, oyun üzerine çalıştıklarını doğrulamış olsa da GTA 6 çıkış tarihi başta olmak üzere oyun hakkında rastgele bir paylaşımda bulunmamıştı. Muteber sızıntılarıyla Ünlü olan Tom Henderson’a nazaran işler bu Yıl değişecek.

“GTA 6, 2025’te çıkacak”

Henderson, 2023 için kimi varsayımlarını paylaştığı bir yayında, GTA 6 için “tüm vakitlerin en Aka oyun duyurusu” sözlerini kullandı. Rockstar Games’in GTA 6’yı 2023 yılında duyuracağını söyleyen sızıntı kaynağına nazaran oyunun çıkış tarihi ise 2025 olacak. Henderson’un bu savı Rockstar Games’in evvelki davranışlarına dayanıyor. Rockstar Games, hem GTA 5’i hem de RDR 2’yi çıkışlarından iki Yıl Evvel duyurmuştu.

Henderson’a nazaran GTA 6’nın duyurusu farklı bir üslupta olacak ve GTA 6’nın oynanış görüntüsünü, oyundaki karakterlerin kimilerini ortaya çıkartacak. Sızıntılara bakılırsa, GTA 6’da Jason ve Lucia adında iki karakterin denetimini ele alacağız. GTA 6’da bir Cin “Bonnie & Clyde” tarzı macera yaşayacağımız söyleniyor. GTA 6’nın geçtiği yer olarak ise Vice City’i de içerisine Meydan Kuzey ve Güney Amerika‘daki bir ortama işaret ediliyor.

GTA 6’nın oyun motoru: Rage 9

GTA 6’nın çık tarihinin yanında oyun motoru Rage 9 da sızdırıldı. Gaming Dedective tarafından Twitter’da paylaşılan bir görüntüde Rage 9 motorunun dalga efektleri gösteriliyor. Görüntüye yakından baktığımızda suyun davranışı ve dalga oluşturma halinin gerçekçiliği net bir formda görülüyor. Su tabanında oluşan gölgeler ve iki dalganın birbiriyle çarpışması sonu oluşan etkileşim de dikkat alımlı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir