Google Chrome yapay zekâ ile daha yetenekli hale geliyor

Yazılım May 12, 2023 Yorum Yok
Google I/O konferansında direkt kullanıcılara hitap eden pek Fazla Yapay zekâ teknolojisi tanıtılmıştı. Biraz gölgede kalan yeni bir tahlil ise arka planda kullanıcılara verimlilik sunmayı hedefliyor.

Google Chrome tarayıcısına Yapay zekâ desteği

Son devirde Yapay zekâ sohbet robotları adeta patlama yaptı fakat bu teknolojilerin firmalara maliyeti de patlama yapmış durumda. ChatGPT yüksek maliyetleri karşılayabilmek için abonelik sistemini getirdi.

Google da Chrome tarayıcısının yeteneklerini arttırırken sunucu tarafındaki maliyetleri de göz önüne alıyor. Tarayıcılarda grafik hızlandırma ile daha kaliteli görseller ve verimli çalışmayı amaçlayan WebGPU standardı bu mevzuda Yardımcı olacak.

Chrome 113 ile Bir arada WebGPU teknolojisi, taşınabilir ve masaüstü web uygulamalarında Yapay zekâ katkısını elinden geldiğince bilgisayar üzerinde gerçekleştirecek. Hem bilgi sürece daha süratli hale istikbal hem de sunuculara binen yük azalacak.

Chrome tarayıcısı Yapay zekâ katkısı olan durumlarda daha verimli çalışabilecek. Ayrıyeten Aka şirketler ve sıhhat uygulamaları; kullanıcı bilgilerini işlerken sunucuya gönderme sorunundan de kurtulmuş olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir