Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Google, App Store kurallarını çiğniyor: iOS için yeni bir tarayıcı yolda olabilir

Google, App Store kurallarını çiğniyor: iOS için yeni bir tarayıcı yolda olabilir

admin admin -
47 0
Teknoloji devi Apple, App Store üzerinde uygulama geliştiricilerine koyduğu zorunluluklarla sıklıkla gündeme gelmekte. Fakat yakın vakitte ortaya çıkan bir rapora nazaran Google, bu kurallardan birini yıkabilir.

Google, iOS’ta WebKit kullanmadan çalışan arama moturu test ediyor

Apple’ın ‌App Store‌ kuralları, iOS ve iPadOS’teki tarayıcı uygulamalarının kendi WebKit tarayıcı motorunu kullanması gerektiğini belirtir. Bu, Chrome ve Microsoft Edge üzere tarayıcılar macOS ve Windows’ta Chromium ile oluşturulmuşken, iOS benzerlerinin Apple’ın WebKit’ini kullanmaya zorlandıkları ve Safari’ye benzeri biçimde davranmaları gerektiği manasına gelmekte.

Ancak The Register tarafından ortaya çıkan yeni bir rapora göre Google’ın Chromium geliştiricileri, App Store kurallarına alışılmamış olarak Blink arama motorunu, WebKit’i kullanmadan denemekte. Bu husus hakkında İzah yapan Google, uygulamanın sırf iOS’taki performansının muhakkak taraflarını anlamak maksadıyla deneysel bir prototip olduğunu, kullanıcılar tarafından kullanılamayacağını ve Apple’ın siyasetlerine uymaya devam edeceğini söyledi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir