God of War: Ragnarok, Playstation Studios’un en hızlı satan oyunu oldu

Yazılım Oca 09, 2023 Yorum Yok
2018 yılında God of War serisini yine başlatan Sony, yeni serinin birinci oyunu ile inanılmaz zevk toplamıştı. Bu oyunun devamı olarak çıkan ve PS5 için de geliştirilen God of War: Ragnarok, uzun bir beklentinin akabinde geçtiğimiz haftalarda resmen yayınlandı. Çıkışından kısa müddet sonra birçok mükafata Namzet gösterilen oyun, Sony’nin açıklamasına nazaran Playstation’ın en süratli satan birinci taraf oyunu oldu.

Bir haftada 5.1 milyon satış

Playstation, Twitter üzerinden God of War: Ragnarok’un en süratli satan Playstation Studios oyunu olduğunu duyurdu. Böylelikle Sony’nin birinci taraf oyun eforlarını yürüten Playstation Studios, bir Kez daha firmayı Mesut etti. Açıklamaya nazaran Ragnarok, çıkışının ilk haftasında 5.1 milyon satış sayısına ulaştı ve The Last of Us Part 2, Spider-Man, Uncharted 4 ve God of War’un önüne geçti.  

Sony, birinci parti oyunlarının satışlarını kıyaslamak için ayrıntılı bilgiler paylaşmıyor fakat The Last of Us Part 2 çıkışının birinci üç gününde 4 milyon, Spider-Man çıkışının birinci üç gününde 3.3 milyon, God of War ise çıkışının birinci üç gününde 3.1 milyon satış sayısına ulaşmıştı. Uncharted 4 ise çıkışının birinci haftasında 2.7 milyon satış yapmayı başarmıştı. Bakalım Sony, Spider-Man 2 ile Ragnarok’un rekorunu kırabilecek mi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir