Apple, Manchester United’ı 7 milyar dolara satın alabilir

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Daily Star gazetesine nazaran Apple 5.8 milyar sterlin (mevcut döviz kuruyla 7 milyar dolardan fazla) karşılığında İngiliz futbol kulübü Manchester United’ı satın alabilir. Cupertinolu şirketin Kırmızı şeytanları dünyanın en zengin futbol kulübü haline getirmeyi planladığı bildiriliyor.

Glazer kardeşler Manchester United’ı 2005 yılında yaklaşık 800 milyon dolara satın almıştı. Ailenin kulübü 9.6 milyar euro üzere yüksek bir fiyata satmayı düşündüğü biliniyor. Fakat kulübü şu anda bu türlü bir meblağ karşılığında satmanın imkansız olduğu söylendi.

Teknoloji bölümü dışındaki birinci yatırım

Mayıs ayında Forbes, Manchester United için 4.6 milyar dolar değer biçmişti. Apple’ın ise yıllık geliri 326 milyar sterlin olan bir şirket olduğu, hasebiyle bu türlü bir satın almanın şirket için Aka bir yük olmayacağına dikkat çekiliyor.

Daily Star’a nazaran Apple CEO’su Tim Cook satışı denetlemekle görevlendirilen ortalarında The Raine Group‘un da bulunduğu bankalarla görüşmeler yapacak. Apple’ın futbol kulübü satın alması, markanın teknoloji kesimi dışındaki ilk yatırımı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir