Forza Motorsport, görme engelliler tarafında da oynanabilecek

Yazılım Nis 29, 2023 Yorum Yok
Xbox Game Studios’ın merakla beklenen yeni oyunu Forza Motorsport, İlgi alımlı bir yarış tecrübesi sunacak. Yıl bitmeden yayınlanması beklenen oyun, erişilebilirlik seçenekleri ile dikkat çekecek.

Görme engelliler için birçok seçenek sunulacak

Yapımın geliştiricisi Turn 10 Studios, yeni yayınladığı görüntü ile Forza Motorsport’un sunacağı erişilebilirlik seçeneklerini gözler önüne serdi. İki Yıl Brandon Cole üzere görme engelli oyuncular ile çalışan Turn 10, “Blind Driving Assists” isimli özelliği hayata sokmuş. Bu seçenek ile görme engelliler, yarış sırasında birçok bilgiyi işitsel geribildirimler ile anlayabilecek ve oyun içerisinde buna nazaran farklı hareketler yapabilecekler. Ayrıyeten görme engelliler için sunulan erişilebilirlik seçenekleri, oyunun ayarlarından farklı hallerde değiştirilebilecek.

Özelliği gösteren ve gelişimini ayrıntılandıran görüntüde Cole seçeneğin, oyuncuların dönmesi gereken istikamete bağlı olarak motor gürültüsünü ve lastik seslerini sola yahut sağa attığını belirtiyor. Bip sesleri, oyunculara pistin kenarına yaklaştıklarını anlatıyor. Cole, ipuçlarının yardımıyla, bir sürü AI güdümlü otomobile karşı bir yarış kazanabildiğini söylüyor. Renk körlüğü üzere erişilebilirlik seçenekleri de sunacak olan Forza Motorsport, Yıl bitmeden Xbox Series, Xbox Cloud ve PC için yayınlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir