F1 23 çıkış tarihi açıklandı: Türkiye fiyatı ‘lastik’ yakıyor!

Yazılım May 04, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz dönem yaşanılan hafif Hayal kırıklığının arından Codemasters, F1 23 ile Bir arada Değerli yenilikler yanına alarak Geri dönüyor. Beklendiği üzere EA SPORTS F1 23, halihazırda devam eden 2023 Formula 1 takviminin tamamını kapsayacak ve yeni pistler oyuna iç edilecek.

F1 23 ne Vakit çıkacak?

Electronic Arts, F1 23 için çıkış tarihini 16 Haziran 2023 olarak açıkladı. Bu tarihte oyun, EA App, Epic Games ve Steam aracılığıyla PC‘de, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S‘de yayınlanacak. Oyunun Steam fiyatı ise F1 23 Standart Edition için 1.200 TL, F1 23 Champions Edition için ise 1.600 TL. Champions Edition siparişi verenler 13 Haziran’da erken erişime de hak kazanacak.

F1 23’te neler var?

Üstte dediğimiz üzere 2023 Formula 1 takviminin tamamı oyuna iç edilecek. Hasebiyle Las Vegas Strip ve Katar Losail International üzere yeni yerler ve pistler oynanabilir olacak. Geçtiğimiz Yıl yeni pistler oyunun çıkışından sonra eklenmişti, bu Kez durum bu türlü olmayacak. Bu ortada oyunda Paul Ricard, Şangay ve Portimão pistlerinin de olacağının altını çizelim.

Bunun yanında uzun bir ortadan sonra kırmızı bayrak uygulaması tekrardan Geri dönüyor. Fakat sistemin nasıl çalışacağı, hangi olaylarda çıkacağı ve sıklığı açıklanmadı. Codemasters ayrıyeten F1 22’de getirilen yeni lastik modeli ve gerçeğe daha yakın yol tutuş sistemini elden geçirdi. Araçlar bu sayede daha öngörülebilir olacak.

Bir diğer Kıymetli yenilik ise Braking Point 2 hikayesi. F1 2021’de gelen Braking Point moduyla çaylak şoför Aiden Jackson tanıtılmıştı. Jackson ile hikaye modunda Devon Butlet üzere anne rakiplerle çaba ediliyordu. F1 23 ile bu hikaye modu Geri dönüyor ve Jackson ve Butler bu sefer grup arkadaşı oluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir