Epic Games mağazasında kolay bir şekilde oyun yayınlama dönemi başlıyor

Yazılım Mar 13, 2023 Yorum Yok
Epic Games mağazası yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve geliştiricilerin kolay bir halde kendi oyunlarını yayınlayabileceği sistemini devreye alıyor. Gaye ise öbür mağazalardaki geliştiricileri çekebilmek.

Epic Games mağazasında kendi oyununu yayınla

Epic Games tarafından yapılan açıklamaya nazaran daha Evvel oyunların moderatörler tarafından denetlenerek yayına alınması geride kalıyor. Geliştiriciler oyunlarını direkt mağazada yayınlayabilecekler.

Beta sürecinden çıkan sistemde geliştiricilerin oyun başına 100$ ödemesi ve muhakkak koşulları karşılaması gerekiyor. Bunlar ortasında ayrımcı, yetişkin odaklı yahut kanunsuz içeriklere yer verilmemesi, öbür bütün PC mağazalarındaki sürümleriyle uyumlu olması, Şayet diğer mağazalardaki sürümlerde başarımlar varsa Epic Games üzerinde bu başarımlara yer verilmesi, ıslak sınırlamalarının anlatılması ve belli bir kalitenin üzerinde olması bulunuyor.

Epic Games oyun satışlarından yüzde 12 kâr hissesi alıyor. Geliştirici farklı bir oyun içi ödeme sistemi kullandıysa bundan Pay istemiyor. Yeni oyun yayınlama sisteminin Özellikle Müstakil stüdyoları etkilemesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir