En iyi 10 çok oyunculu rol yapma (MMORPG) oyunu

Yazılım Oca 09, 2023 Yorum Yok
MMORPG aslında bünyesinde iki farklı oyun tipini barındırıyor. MMO kısaltması “Massively Multiplayer Online” tamlamasının baş harflerinden oluşuyor. Bunun manası devasa büyüklükteki kitlelerin yer aldığı Fazla oyunculu online oyunlar. RPG ise “Role Play Gaming” manasını taşıyor. Kendisini rol yapma oyunu olarak nitelendiriyoruz. İşte oyuncular hem rol yapabildiği hem de binlerce bireyle tıpkı anda vakit geçirebildiği MMORPG oyunları ile eğleniyor.

​​​Bu tip oyunlarda genelde yarattığınız karakterler ile duygusal bir bağ kuruyorsunuz. Onları fizikî ve mental açıdan geliştirip onlara yeni özellikler kazandırabiliyorsunuz. Silahlar, kozmetik eşyalar ve kıyafetler bu üretimlerin Kıymetli bir kesimi. Çünkü Daimi yeni içerikler yayımlanıyor ve bunlar sizin o oyundaki mukadderatınızı belirleyebiliyor. Birtakım üretimlerde fiyatlı abonelik sistemi mevcut. Kimilerinde size ekstra içeriklerin satın alınması öneriliyor. kimi de her iki Bina Biricik bir çatı altında birleştiriliyor.

En uygun MMORPG oyunları tavsiyeleri (2022) ⚔️

Hangi MMORPG oynanır?” sorusunu bir arkadaşınızdan duymuş olabilir yahut bu soruyu bir arkadaşınıza sormuş olabilirsiniz. Bir rol yapma oyunu günümüzde kuvvetli bir bilgisayar ile keyifli bir formda oynanabiliyor zira yıllar geçtikçe grafiklerin kalitesi yükseltildi ve işlemcilerin gücüne daha Fazla muhtaçlık duyulur hâle gelindi. MMORPG olarak nitelendirilen oyunlar sağlam bir internet altyapısı olmadan da oynanamıyor. Şayet bilgisayarınızın mimarisi ve internetinizin altyapısı yeterliyse sizin için derlediğimiz en âlâ MMORPG oyunları listesi işinize yarayacaktır. İşte en uygun çok oyunculu rol yapma oyunları:

1. Black Desert Online 🗡️

14 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülen bu üretimde fantastik manzalar, kan dolu savaşlar, Aka hacimli ticaretler ve kritik diplomasi hareketleri var. 

Macera dolu kapışmalara katılmak için olmamış hususlar toplamalı, onları bir ortaya getirip kendi eşyalarınızı üretmeli ve sizi destekleyen öteki karakterlerle işlerinizi tamamlamalısınız.

Bu oyunda bir sihirbaz yahut bir demirci olabilirsiniz. Kitlelere Yardımcı olmak yahut kitlelerin yazgısını tayin etmek sizin elinizde. Black Desert Online şu anda Steam üzerinden satın alınabiliyor. Ayrıyeten kendisinin taşınabilir ve konsol sürümleri de mevcut.

2. Destiny 2 🏹

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Stadia platformları için marketlerdeki yerini Meydan bu oyunda ekibinizle birlikte gezegenlerin güvenliğinden sorumlusunuz. Gezegenleri tehdit edenleri ortadan kaldırmak için Güneş’in etrafında dolanmalısınız.

Destiny 2 hem bir ilim kurgu hikayesine sahip hem de bir birinci Şahıs nişancı (FPS) üretimi. Gezegenlerin ve içeriklerin sayısı nizamlı bir formda artırılıyor. Call of Duty serisine aşinaysanız bu oyunun kainatına kısa müddette alışacaksınız. Kendisinin Steam sayfası şu anda faal.

3. The Elder Scrolls Online 🐲

ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayımlanan bir MMORPG oyunu olan Elder Scrolls Online 8 Yıl Evvel oyuncuların hayatına girdi. 

Skyrim devrinden 1000 Yıl geriye gittiğiniz bu üretimde görkemli yerleri ziyaret etmek ve tarihe isminizi yazdırmak size kalmış. Morrowind’in bataklıklarına ve orada yaşayan uzaylılara dikkat etmeli, Summerset’in güneşli adasında vakit geçirmeli ve karla kaplı olan dorukları gezmelisiniz.

Elder Scrolls Online kıssa, Ira tasarımı ve seslendirme bakımından en kaliteli rol yapma oyunlarından birisidir. Kuzeyliler, Kızılmuhafızlar, Bretonlar, İmparatorlukçular, Dunmer (Karanlık Elfler), Altmer (Yüksek Elfler), Bosmer (Orman Elfleri), Orsimer (Orklar), kediye benzeyen Khajiit yerlileri ve kertenkeleye benzeyen Argonian sürüngenleri üzere Fazla Değişik karakterler sizi bekliyor. Bu oyunun bir Steam sayfası var.

4. MESKENE Online 🛸

6 Mayıs 2003’de oyuncuların beğenisine sunulan EVE Online bir ilim kurgu ortamına sahip. Modülleri değiştirilebilen Uzay gemilerinde kaptan olabilirsiniz. Madencilik, korsanlık, üretim, ticaret, keşif ve Cenk üzere mevzularda uzman olmayı tercih edebilirsiniz. 

Amarr İmparatorluğu, Minmatar Cumhuriyeti, Gallente Federasyonu, Caldari Devleti ve Jovian ırkı hakkında bilgiler edinmelisiniz. Zira hayatta kalmak için acımasız oyuncuların yaşadığı cihanların sırlarını bilmek zorundasınız. Unutmayın, biliyorsanız yaşarsınız. MESKENE Online şu anda Steam üzerinden fiyatsız bir formda indirilebiliyor.

5. Final Fantasy XIV: Endwalker ⚒️

27 Ağustos 2013 tarihinde PC ve PlayStation 3 kullanıcılarıyla buluşturulan bu imal 14 Nisan 2014’te PlayStation 4’e getirildi. 23 Haziran 2015’te macOS için tekrar dizayn edilen Final Fantasy XIV en nihayet geçen Yıl PlayStation 5 sürümüyle tekrar gündeme gelmişti.

World of Warcraft’ın hâkimiyetine meydan okuyan ve bir MMORPG oyunu olan bu imal hoş grafikleri ve Final Fantasy serisinin estetiksel süslemeleri ile dikkat çekiyor. Hydaelyn isimli bir kurgusal dünyanın Eorzea bölgesinde yaşananlara bir göz atmak için üstteki görüntüyü izleyebilirsiniz.

6. Guild Wars 2: End of Dragons 🏴󠁣󠁬󠁡󠁮󠁿

ArenaNet tarafından geliştirilen bir MMORPG projesi olan Guild Wars 2, 28 Ağustos 2012’de resmî olarak yayımlandı. Bu üretimde Guild Wars’da yaşanan periyodun 250 Yıl sonrasına Şahit olacaksınız.

Destiny’s Edge isimli bir loncanın Yaşlı Ejderhalar isimli bir kümesi yok etmesine tanıklık edeceksiniz. Sizi dinamik misyon yapma sistemleri, mesleklerin dayanışmaları ve Yaşlı Ejderha Zaitan‘ın akıl almaz kötülükleri karşılayacak. Ayrıyeten Deathmatch modunu (ölüm müsabakası) ve gaye bazlı kapışmaları seviyorsanız Guild Wars 2: End of Dragons’ın Steam sayfasına erişebilirsiniz.

7. Lost Ark 🐉

Lost Ark canavarlara ve Yapay zeka ile savaşmaya odaklanmanız gereken bir imal. Seviye atlama mekaniğine sahip olan bu oyunda zindanlara baskın yapabilir ve karakterlerinizin teçhizatlarını kazandığınız puanlarla geliştirebilirsiniz.

Ganimetler, şık görseller, Türlü içerikler ve aksiyon dolu maceralar bu rol yapma oyununda yer alıyor. Binlerce aktivitenin yanı Dizi tamamlanması 20 saatten Çok sürmeyen bir kıssa modu da var.

8. The Lord of the Rings Online 💍

Fantastik bir cihan olan ve J. R. R. Tolkien tarafından tasarlanan Orta Dünya ile buluşmak için bu üretimi tercih edebilirsiniz. Genişleme paketleriyle sık sık gündeme gelen The Lord of the Rings Online yaklaşık 15 yıldan beri içerik manasında güncelleniyor. Kendisini “en güzel MMORPG oyunlar” temalı listelerde her Vakit görebilirsiniz.

Burada Yüzüklerin Efendisi için yazılan kitaplardaki olayların benzerleriyle karşılaşacaksınız. Düşmanlar ve Kıymetli karakterler anne öykü ilerledikçe ortaya çıkıyor. Ayrıntılı cihanı ve oynaması fiyatsız olan yapısıyla oyuncuları kendisine çekmeyi başaran The Lord of the Rings Online için yayımlanan nihayet genişleme paketinin adı Before the Shadow.

9. RuneScape ᚠ

Java tabanlı olan ve 4 Ocak 2001 tarihinden beri oyunculara hizmet veren RuneScape dünyadaki en tanınan ve en uygun MMORPG oyunları ortasında yer alıyor. 

Karakterlerinizi Deneme puanı kazanarak geliştirebilirsiniz. Atağa yönelik olan yetenekler olduğu üzere üretime yönelik olan yetenekler de mevcut. Birtakım silahlar, birtakım büyüler, birtakım zindanlar ve kimi kentler sadece belli misyonların tamamlanması sonucunda kullanıma açılıyor.

Bu vazifeleri yapmadan RuneScape cihanında yer almak neredeyse imkânsız. Etrafınızdaki karakterlerle toplumsal etkileşimler kurabilirsiniz. 21 yaşındaki bu üretimin Steam sayfası etkin.

10. World of Warcraft 𓀎

Kendisi için bu Cin listelerin olmazsa olmazı olan üretim diyebiliriz. 23 Kasım 2004 tarihinde oyuncuların kullanımına sunulan ve günümüzde hâlâ güncellenen World of Warcraft, Warcraft III: The Frozen Throne’da geçen olayların yaklaşık 4 Yıl sonrasını irdeliyor.

Dünyanın en tanınan MMORPG oyunu olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na giren bu oyunda birincil meslekler, ikincil meslekler, toplayıcı meslekler, sınıflar, nesnesel sınıflar, ırklar ve süratli bir kapışma sistemi mevcut. Kendisinin Vikipedi sayfası var. Bu sayfadan çokça bilgi elde edebilirsiniz.

En uygun MMORPG oyunları bahisli listemizin sonuna geldik. Online rol yapma oyunları 2022 yılında yalnızca PC platformunun değil taşınabilir aygıtlar ile konsolların da İlgi alanı. MMORPG kategorisindeki oyunlar için oynaması Fazla keyifli olan imaller diyebiliriz. Bu yazıda size “MMORPG nedir?” sorusunun karşılığını verdik. Daha sonra sizi kimi ücretsiz ve en Fazla oynanan MMORPG oyunları ile buluşturduk.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir