Elon Musk’tan Bill Gates’e: Yapay zeka anlayışı sınırlı

Yazılım Mar 29, 2023 Yorum Yok
Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Yapay zeka hakkındaki görüşü nedeniyle Bill Gates‘i eleştirdi. meşhur teşebbüsçü “Gates ile birinci toplantılarımızı hatırlıyorum, Yapay zeka konusundaki anlayışı sınırlıydı. Hala da öyle” sözlerini kullandı.

Musk bu kelamları Bill Gates’in Microsoft’taki liderliğini ve yapay zekaya yönelik yaklaşımını öven bir Twitter kullanıcısına Cevap olarak yazdı. Microsoft’un kurucusu geçen hafta yayınlanan blog yazısında 2016 yılından bu yana OpenAI grubuyla periyodik olarak görüştüğünü açıklamıştı.

Musk, OpenAI’nin kurucularından biri

Bill Gates’in “Yapay zeka çağı başladı” başlıklı makalesi Ünlü milyarderin OpenAI takımıyla nihayet olarak 2022’nin Eylül ayında bir ortaya geldiğini ortaya koydu. Ancak kendisi 2020’den bu yana Microsoft’ta rastgele bir vazifede bulunmuyor. Toplantıya yarı vakitli danışman sıfatıyla katılmış olabilir.

Elon Musk, 2015 yılında OpenAI’yi kuran birkaç Silikon Vadisi yöneticisinden biriydi. Lakin 2018 yılında OpenAI’nin Yönetim heyetinden ayrıldı ve o vakitten beri şirketi, Özellikle de Microsoft ile olan alakasını eleştiriyor. Microsoft, 2019’da OpenAI’ye 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir