Efsanevi Half Life’a ışın izleme desteği geldi

Yazılım Şub 23, 2023 Yorum Yok
Half Life 3 Menfaat mı bilinmez lakin Özgün Half Life hala zihinlerde bir yerde duruyor. Valve’ın 1998’de piyasaya sürdüğü sevilen ve bir o kadar da tanınan olan ilim kurgu nişancı oyunu Half Life, gerçek zamanlı ışın izleme moduna kavuşuyor.

Elbette Özgün Half Life’ın bir yine üretimi olan Black Mesa Mevcut olsa da nostalji sevenler için Fazla bir mana Anlatım etmiyor. Bununla birlikte Half Life RT modu Yine bu alanda tanıdık olan Sultim Tsyrendashiev’in (sultim_t) ellerinden çıkıyor. Sultim daha Evvel Quake ve Doom için de RT modları yapmıştı.

Half Life 3 yok fakat RT modu var

Işın izlemeli Half-Life, hala 90’ların sonlarına ilişkin üzere görünen, lakin hoş çevresel Fer huzmeleri ve gelişmiş yansımalarla Aka ölçüde yükseltilmiş bir versiyon üzere duruyor. Hariç yerde her sahnede ışın izlemenin farklılığını hissetmek güç olsa da kimi görüntülerde Özellikle laboratuvar ortamlarında Fer ve gölgelendirmeler Fazla farklı bir hava katıyor. RT modu sayesinde endişe ögeleri da daha ön plana çıkabiliyor.

Öte yandan her ne kadar 1998 imali bir oyundan bahsediyor olsak da ışın izleme modu kuvvetli bir donanımı Gerekli kılıyor, en azından ekran kartı tarafında. Birtakım kullanıcılar bu modu 4K çözünürlükte oynamak için RTX 4090’a gereksiniminiz olabileceğini bile söylüyor. Bu ortada RT moduna ek olarak opsiyonel DLSS modu da bulunuyor ve bu da performans konusunda işe yarayacaktır. İndirme linklerini kaynak kısmında bulabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir