Cyberpunk 2077 Overdrive modu yeni Crysis oldu: RTX 4090 bile 16 FPS alıyor

Yazılım Nis 05, 2023 Yorum Yok
CD Projekt Red tarafından 2020 yılında optimizasyon problemleriyle piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, yapılan güncellemelerin akabinde her manada en uygun periyotlarını yaşıyor. Satışları hiç olmadığı kadar artan oyuna Fazla yakında tam ışın izleme olarak da bilinen “Path Tracing” dayanağı getiriliyor. Lakin bu ayarlar açıldığında RTX 4090 bile yetersiz kalıyor olacak.

Cyberpunk 2077 Overdrive için RTX 4090 bile yetmiyor

11 Nisan’da çıkacak olan fiyatsız Cyberpunk 2077 güncellemesi oyuna Ray Tracing: Overdrive modunu getiriyor. Path Tracing ile oyunun her noktasında ışın izleme faal hale gelirken görsel kalite ise adeta katlanıyor. Elbette bu kalite artışı tıpkı vakitte ağır bir süreç gücü de gerektiriyor. Yayınlanan görüntüde halihazırda piyasada bulunan en kuvvetli ekran kartı olan GeForce RTX 4090’ın sergilediği performans görülüyor. Görünüşe nazaran Cyberpunk 2077 Overdrive modu ekran kartları için yeni Crysis olacak.

 

4K çözünürlükte DLSS kapalı ve RT Aleni olduğunda RTX 4090’ın Vakit vakit 16 FPS’e düştüğü görülüyor. Birden fazla durumda RTX 4090’ın oynanabilir düzeyin altında kaldığı görülüyor. Ancak DLSS aktif hale getirildiğinde ise performansa sıçrama yaşanıyor ve kara suratları 117-138 FPS’e yükseliyor. Cyberpunk 2077 “Overdrive Modu” tıpkı vakitte Fazla sayıda ışın izlemeli kaynaktan gelen ışığın görünümünü kopyalayabilen bir teknoloji olan RTX Direct Illumination’ı da getiriyor. RTXDI ve tam ışın izleme ile oyuncular, birçok kaynaktan gerçek formda gelen daha yumuşak ve gerçekçi gölgeler elde ediyor. Açıkçası bu sunulan görseller ve ışığın gerçek formda ilerlemesi oyunlarda daha Evvel olan bir şey değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir