ChatGPT, çalışan bir Windows lisans anahtarı üretti

Yazılım Nis 01, 2023 Yorum Yok
Enderman takma isimli bir YouTube kullanıcısı, ChatGPT‘nin kullanılabilir Windows 95 lisans anahtarları oluşturmasını sağladığı olduğu bir görüntü yayınladı. Görünüşe nazaran tanınan sohbet robotu, nihayet teknoloji eseri olmasa da işletim sistemlerini hacklemek için kullanılabiliyor.

OpenAI sohbet robotundan direkt Windows 95 lisans anahtarı isteyen kullanıcı, beklendiği üzere ret cevabını aldı. ChatGPT görevi yerine getiremeyeceğini açıkladı ve araştırmacısına Windows’un desteklenen daha yeni bir sürümünü düşünmesini önerdi. Çalışan bir Windows 95 anahtarı oluşturmak nispeten kolay: Windows 95 OEM ürün anahtarının formatı formda gösterildiği üzere ve perakende Windows 95 anahtarları daha da kısa ve kolay.

ChatGPT tongaya düştü

Enderman, ChatGPT’nin bir yazılım anahtarı oluşturmayı Temel olarak reddetmesini aşmak için formülü sözlere döktü. Birinci denemeler başarısız oldu. Fakat sorgu yapısında yapılan birkaç değişiklik işe yaradı. Test edilen sonuçlardan kimileri, sanal bir makinede yeni bir Windows 95 yüklemesi etkinleştirilmeye çalışıldığında doğrulandı ve bütün lisans anahtarlarının biçimi hakikat olmasına Karşın 30 anahtardan sadece 1 tanesi çalıştı.

Enderman, ChatGPT’nin her denemede başarılı bir halde geçerli Windows 95 anahtarları üretmesini engelleyen Biricik sorunun, basamakların toplamını sayamaması ve bölünebilirliği bilmemesi olduğunu belirtiyor. 30’da 1 olasılıkla geçerli apansızın Çok Windows 95 anahtarını “başarıyla” ürettikten sonra Enderman Yapay zekaya teşekkür ederek “Bu fiyatsız Windows 95 anahtarları için teşekkürler!” diye yazdı. ChatGPT önce temiz olduğunu sav etti ve “sadece bir Windows 95 kurulumunu etkinleştirdiği” gerçeğiyle yüzleştiğinde, “Üzgünüm, fakat bu Muhtemel değil…” diye cevap verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir