ChatGPT, Asyalı hesapları bloke ediyor

Yazılım Nis 07, 2023 Yorum Yok
Yapay zekâ teknolojilerinin dikkat çekmesindeki en Aka etken olan ChatGPT artık de zımnilik ve Emniyet tasalarının odağı haline geldi. Birtakım ülkeler Emniyet gerekçesiyle ChatGPT kullanımını yasaklarken OpenAI de boş durmuyor.

ChatGPT’den Asyalı hesaplara yasak

ChatGPT resmi olarak Çin’de kullanıma Aleni değil ne Mevcut ki kimi Çinli e-ticaret platformlarında ChatGPT hesapları paket halinde satılıyor ve Değerli gelirler elde ediliyor. Ayrıyeten API kullanımında suiistimal ve ağır trafik nedeniyle teknik sıkıntılar Özellikle Asya kıtasında platformu zora sokuyor.

Gelen bilgilere nazaran 31 Mart tarihinden itibaren Asya odaklı ChatGPT hesapları bloke edilmeye başlandı. Yalnızca fiyatsız kullanıcılar değil Plus aboneleri de engelleniyor. OpenAI rastgele bir İzah yapmadığı için kullanıcılar ortasında tedirginlik oluştu.

Kullanıcılar Özellikle hesap satın alarak platforma giriş yapanların engellendiğini düşünüyor. Yeniden platform API’lerini berbata kullananlar da engellemelerden nasibini alıyor. Şimdilik bu engelleme furyası daha ne kadar devam edecek bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir