Samsung, son 14 yılın dibini gördü: Düşüş yüzde 96 ve üretim kesintisi!

Genel Nis 07, 2023 Yorum Yok
Samsung, Fazla Aka bir gelir kaybına kendisini hazırlıyor. 2023 yılının birinci çeyrek sonuçlarına bir ön nazar yayınlayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, işletme kârı tarafında inanılmaz bir düşüş bekliyor. O denli ki Samsung’un son 14 yılın en Üzücü periyodunu yaşadığını söylesek yanılmayız. Çünkü sayılar 2009 finansal krizinde bu yana en Kötü noktayı gösteriyor.

Samsung üretimi kesiyor, rekor kayıp var

Bir Samsung yetkilisinin, daha Çok mali kaybı önlemek için şirketin yarı iletken talebindeki Kıymetli düşüşe Ahenk sağladığı içinbellek yongası üretimini ‘anlamlı’ bir düzeye indirdiğini söyleyerek üretim kesintisi yapılacağının sinyalini verdi. İşletme kârına gelince, şirketin sadece kestirimi olarak sadece 450 milyon dolar ürettiği söyleniyor ve bu da 2022’nin tıpkı devrine kıyasla yüzde 96 üzere muazzam bir düşüşe tekabül ediyor.Bu ortada birinci çeyrek gelirleri ise 59 milyar dolardan 47.8 milyar dolar düzeyine geriliyor.

Analistlerin beklentilerine nazaran çip bölümünün 1,6 milyar dolar kayıp bildirmesi bekleniyor, bu da hafıza üretimindeki kesintinin Önemli olacağını gösteriyor. Çip kısmındaki kayıp ve üretim kesintisi kararı DRAM fiyatlarında yaşanan düşüşü destekleyecektir. Hasebiyle önümüzdeki aylarda da RAM ve depolama tahlillerinde fiyat düşüşü devma edecek diyebiliriz. 

Cankurtaran halatı: Galaxy S23

bütün bu aksiliklerin ortasında Samsung’u koruyan bir gözetici melek Mevcut üzere görünüyor: Galaxy S23 serisi. Her üç modelin de, Özellikle Galaxy S22 ailesiyle kıyaslandığında nihayet derece düzgün satış yaptığı söyleniyor.

Bununla Birlikte Samsung’un 2023 yılında yapacağı yatırımların nasıl şekilleneceği de meçhul. Firma geçtiğimiz Yıl yatırımların tıpkı düzeyde kalacağının altını çizmişti lakin bu inanılmaz düşüş planları değiştirebilir. Rakip Sy Hynix ve Micron, hafıza üretimlerinde ve yatırımlarında Önemli kesintilere gittiğini esasen bildirmişti. Emsal bir atak Samsung tarafından da gelebilir. Şimdilik bu açıklanan bilgiler buzdağının görünen kısmı. Firma detaylı finansal raporunu bu ayın sonunda açıklayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir