Bu da oldu: Microsoft, kullanıcının Windows’unu korsan yöntemle etkinleştirdi

Yazılım Mar 18, 2023 Yorum Yok
Bir Windows 10 kullanıcısı, satın aldığı işletim sisteminin, Microsoft teknik takviyesi tarafından korsan yöntem kullanılarak etkinleştirildiğini açıkladı.

TCNOco adlı Twitter kullanıcısı, 200 dolar ödeyerek Windows 10 Pro işletim sistemini aktifleştirmek için resmi olarak bir lisans anahtarı satın aldı, lakin sorunlarla karşılaştı ve aktifleştirme sürecini gerçekleştiremedi. Akabinde da Microsoft’un teknik desteğiyle irtibata geçti, lakin çalışan ona yasal yollarla Yardımcı olamadı. Akabinde da Windows 10’u aktifleştirmek için korsan metoda başvurdu.

Microsoft için “crack” bir tahlil yolu mu?

Kullanıcı, teknik takviye çalışanının özel bir arayüz aracılığıyla bilgisayarına bağlandığını, akabinde internetten korsan bir komut dosyası çalıştırdığını ve bunu işletim sistemini etkinleştirmek için kullandığını söyledi.

Yaşanan bu Farklı Hadise internette pek Fazla tartışmaya yol açmış durumda. Öte yandan yazılım korsanlığına karşı tavrı Fazla sert olan Microsoft şirketinde bu Cin işlemlere ne sıklıkla başvurulduğu ise Aka bir soru işareti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir