Blizzard oyunları artık Çin’de oynanamayacak

Yazılım Kas 21, 2022 Yorum Yok
Sert kanunları ve sıkı lisans prosedürleri ile bilinen Çin, yakında oyuncuların canını sıkacak bir adım atacak. Önümüzdeki aylarda NetEase ile lisans muahedesi bitecek olan Blizzard, oyunlarını Çin pazarında çekmeye hazırlanıyor.

Diablo Immortal engellenmeyecek

Oyun dünyasının en Aka isimlerinden olan Blizzard’ın Çin firması NetEase ile yaptığı lisans mutabakatı 23 Ocak 2023’te bitecek. Bu tarihten itibaren World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch 2, Warcraft 3, StarCraft serisi, Diablo 3 ve Heroes of the Storm Çin’de oynanamayacak.

Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan Diablo Immortal ise Blizzard ve NetEase birlikteliğinde geliştirildiği için erişime Aleni olmaya devam edecek. Blizzard, NetEase ile yeni bir lisans muahedesine varamadıklarını ve bu yüzden Şubat 2023 prestiji ile oyunlarının ülkede erişime kapanacağını doğruladı.

Blizzard ve NetEase’in ortası bozuk

Blizzard, lisans anlaşası biteceği için Çin’de oyunculara teşekkür etti ve ilerde tekrar buluşmak için çabalayacaklarını belirtti. NetEase’in Paydaşlık Lideri Simon Zhu ise Blizzard yetkililerini aşağılayacak kelamlar kullandı. Görünüşe nazaran bir vakitlerin Değerli iştiraki Geri dönülemeyecek bir noktaya yaklaşmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir