Amazon Games’te işten çıkarmalar başladı: Prime Gaming etkilenecek mi?

Yazılım Nis 05, 2023 Yorum Yok
Amazon’da bir müddettir devam eden işten çıkarmalara bugün bir yenisi daha ekledi. Şirket genelinde maliyetleri düşürmenin yollarını arayan Amazon, Prime Gaming, Game Growth ve Amazon Games’in San Diego stüdyosunu içeren oyun kısımlarında 100’den Çok çalışanın işten çıkarıldığını duyurdu.

Amazon Games’te işten çıkarmalar başladı

Amazon, bu kesintilerin nedeni olarak stratejik odaklanmadaki bir değişikliği amaç gösterdi ve daha Çok detay paylaşmadı. Lakin Amazon Oyun reis Yardımcısı Christoph Hartmann, birtakım çalışanların yeni projelere atandığını, öbür yanda Irvine ve Montreal’deki takımların ise büyümeye devam edeceğini belirtti. Bununla Birlikte işten çıkarılanlar, kıdem tazminatı, sıhhat yardımları ve yeni Amel bulmak için fiyatlı müsaade alabilecekler.

Bilindiği üzere Amazon, oyun geliştirme işinde beklediğini alamadı. Çevrimiçi RPG oyunu New World Olumlu tenkitler alırken, oynaması fiyatsız nişancı oyunu Crucible, şaşırtan bir halde iptal edildi. Bunun akabinde stüdyonun lideri John Smedley’nin bu yılın başlarında misyonundan ayrıldığını gördük.

Günümüzde Amazon da iç olmak üzere birçok şirket, pandemi sonrası toparlanma ve global iktisatta yaşanan duraksama nedeniyle maliyetlerini düşürmeye çalışıyor. Bu bağlamda kısa müddet Evvel Amazon, Kasım ayından Ocak ayına kadar uzanan ve 18.000′den Çok çalışanı etkileyen işten çıkarma hareketine 9.000 kişinin daha ekleneceğini duyurmuştu. Bu nedenle yeni haberin şaşırtan olmadığını belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir