Amazon, çalışanlarını ChatGPT’ye dikkat etmeleri konusunda uyardı

Yazılım Oca 27, 2023 Yorum Yok
nihayet devrin en tanınan Yapay zeka eseri olan ChatGPT, Amazon dahil teknoloji sanayisini terletmeye devam ediyor. Amazon’un şirket için yazışmalarına nazaran şirketin avukatı, çalışanları sohbet robotu ChatGPT’yi kullanmamaları konusunda uyardı.

Amazon, çalışanlarının ChatGPT kullanmasından endişeli

Business Insider’a dayanan habere nazaran, Amazon’un kıdemli bir avukatı çalışanlardan ChatGPT ile “herhangi bir Amazon gizli bilgisini (üzerinde çalıştığınız Amazon kodu dahil)” paylaşmamalarını talep etti. Şirket içi Slack iletilerinde ortaya çıkanlara nazaran, Amazon avukatı ayrıyeten girdilerin bir sonraki ChatGPT versiyonunda eğitim verisi olarak kullanılabileceğini ve bunu istemediklerini lisana getiriyor. Amazon’da kıdemli bir kurumsal danışman olan avukat hatta ve hatta ChatGPT’nin birtakım çıktılarının var Amazon bilgileriyle eşleştiğini gördüğünü söylüyor. Amazon çalışanları ise üretkenliği artırdığı için ChatGPT’yi kullanmak istiyor.

Gizli şirket bilgilerinin ChatGPT ile nasıl paylaşıldığı ve Yapay zeka aracının yaratıcısı OpenAI’ın bununla ne yaptığı sorusu ileride çetrefilli bir sorun haline gelebilir. anne rakibi Microsoft, bu hafta Yekün 10 milyar dolar olduğu bildirilen yatırımla OpenAI ile olan birlikteliğini genişletti. Münasebetiyle bu durum Amazon için epeyce hisli ve rastgele bir gizli bilginin rakip şirketlerin eline geçmesini istememek nihayet derece doğal.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir