Alibaba’dan Blockchain adımı

Yazılım Mar 27, 2023 Yorum Yok
Alibaba Cloud‘un blockchain laboratuvarının Nisan ayında Shibuya’da hayata geçirilmesi hedefleniyor. Tokyu Land Corporation ve Skeleton Crew Studio Amel birliğiyle açılacak olan laboratuvar birinci etapta Alibaba Cloud ile hackathon iştirakçilerine Aleni olacak. Şirketin mühendisleri ile blockchain uzmanları ise teknik dayanak sağlayacak. 

Ayrıca sistemli seminerler, çalıştaylar ve Türlü etkinliklerle Web3 dünyasının nabzının tutulması planlanıyor. Öte yandan Alibaba Cloud, bu yılın sonlarında Japonya’da bir blockchain node hizmeti başlatacağını duyurdu.

Geliştiriciler, Alibaba Cloud ekosistemindeki diğer projelerden de faydalanabilecek. Bu projeler ortasında kurumsal yatırımcılar için dijital varlık saklama tahlili Safeheron, Web3 oyun projelerinin performansını geliştiren NodeReal bulunuyor. 

Alibaba Cloub, mart ayının birinci günlerinde Sui Blockchain geliştiricisi ile muahede yaptığını duyurmuştu. İki şirketin sürdürülebilir Web3 ekosistemleri geliştirmek için Amel birliği yapacağı bildirilmişti. E-ticaret ve ödeme dallarındaki potansiyel fırsatlarında keşfedileceği Anlatım edilmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir