Yapay zeka İstanbul depremini çizdi: Gerçekçi ve korkunç görünüyor!

Genel Mar 27, 2023 Yorum Yok
Microsoft, bir müddet Evvel yeni Bing arama motoruna OpenAI’ınChatGPT sohbet botuna Güç veren Yapay zeka lisan modeli GPT-4’ü eklemişti. Bunun akabinde ise Yeniden OpenAI’ın metinden imaj oluşturan DALL-E Yapay zekası Bing’e eklendi. Bizler de hem bir farkındalık yaratmak hem de Yapay zeka teknolojisinin gücünü göstermek istedik.

Yapay zeka İstanbul zelzelesini çizdi

Bing’in Image Creator özelliği açıkçası sınırsız kullanım senaryosu sunuyor. ChatGPT ile DALL-E Yapay zekalarını Bing üzerinde birleştiren Microsoft, açıkçası bu alanda başkan durumda. Yapay zekanın üretken gücü her geçen gün artarken geldiği noktayı farkındalık oluşturarak sizlere aktarmak istedim. Bu görselleri üretirken Bing’ten İstanbul’un gerçek imajları ile Türkiye’deki zelzele imgelerini internetten bulup birleştirmesini istedim.
İstemler her Vakit en yanlışsız sonucu vermiyor ve hakikat sonuca ulaşmak için aniden Çok Deneyim yapmak gerekiyor. Bazen Vakit modelin başı karışıp alakasız görseller ürettiği de oldu lakin birden fazla Vakit bağlamdan kopmadığını söyleyebilirim. Şimdilik Bing’e eklenen DALL-E’nin hangi versiyonu olduğu belirli değil. OpenAI’ın nihayet olarak geçtiğimiz yılın başlarında DALL-E 2 modelini duyurmuştu. Muhtemelen yeni modelin üstünde çalışılıyordur. Bing’in içerisinde de DALL-E 2 varmış üzere görünüyor. En azından çıktılarında tıpkı problemler (eller, insan yüzleri vb.) olduğu Fazla net ayrım ediliyor. Çabucak aşağıdaki galeriden Yapay zeka tarafından üretilen İstanbul zelzele fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir